Ciekawostki

Ups, ale przypadek… Hakerzy zniszczyli tajny rosyjski sklep z narkotykami

przeczytasz w 1 min.

Hakerzy nie ustępują w działaniach przeciwko Rosji. Tym razem ich celem padł tajny rosyjski sklep handlujący narkotykami.

Hakerzy wypowiedzieli wojnę rosyjskiemu reżimowi zaraz po inwazji na Ukrainę - haktywiści początkowo wzięli na cel strony internetowe instytucji państwowych oraz usługodawców sieciowych.

Okazuje się, że hakerzy nie zamierzają na tym poprzestawać. Ostatnio udało im się zlikwidować rosyjski sklep handlujący narkotykami.

Hakerzy zlikwidowali rosyjski sklep handlujący narkotykami

Hakerzy z grupy v0g3lSec pochwalili się w mediach społecznościowych przejęciem tajnej rosyjskiej strony w darknecie (to "ukryta" część internetu), która miała zajmować się handlem narkotykami.

Na stronie pojawił się komunikat "Ta usługa zostałą przejęta przez vog3|Sec", a także komunikat informujący o celu ataku:

Ponieważ w Rosji nie ma wolnych mediów, a internet jest cenzurowany. Squad303 daje ci narzędzie, które pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych z twoich telefonów bezpośrednio do losowo wybranych Rosjan. Niech poznają prawdę. Niech poznają potęgę wolnego świata.

Poniżej znalazł się odnośnik do strony internetowej grupy hakerów Squad303, która udostępnia wspomniane narzędzie do wysyłania SMS-ów do losowo wybranych mieszkańców Rosji. Eksperci nie polecają jednak korzystać z usługi (chociażby z tego powodu, że narażamy się w ten sposób na opłaty, a do tego wysyłając taki SMS zostawiamy ślad w rejestrach rosyjskich operatorów).

Źródło: Twitter @ v0g3lSec, Niebezpiecznik

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NiemenCrystal
  1
  Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
  https://niemencrystal.com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/
  • avatar
   losiaczek1
   -3
   Hakerzy raczej powinni otworzyć kilka sklepów z narkotykami. Może gdyby ruscy się naćpali to by przewidzieli na oczy.
   • avatar
    DariozTorrent
    -7
    Hakiery wesxie się za łamanie gier bo podobno grupa codex zakończyła działalność tak żeby gier na torrentuchach nie zabrakło!!!
    I trzeba jeszcze tez złamać Playstasion 5!
    • avatar
     CocoJambo
     -16
     No tak Putin już ze strachu się posilał i wywiesił biała flagę bo jakieś hakerzy atakują ich strony.
     Zawsze śmiać mi sie chce jak anonimowi ludzie z zachodu którzy na oczy nie widzieli jak wyglada wojna ogłaszają jakieś sukcesy w swiecie wirtualnym które de facto nie istnieje.
     Internet to tylko zera i jedynki i przepływ elektronów w przewodnikach.
     Wystarczy odciąć dopływ elektronów i świat wirtualny może przestać istnieć w ciągu sekundy.