Telewizory

Telewizja hybrydowa HbbTV coraz popularniejsza

przeczytasz w 1 min.

Liczba odbiorników umożliwiających korzystanie z tej właśnie technologii w 2013 roku przekroczyć powinna na świecie 100 milionów.

Deloitte telewizja hybrydowa coraz popularniejsza

Jeśli dać wiarę wnioskom, jakie wypływają z raportu „TMT Predictions 2013”, opracowanego przez Deloitte, telewizja hybrydowa szybko zwiększa swoją popularność. Liczba odbiorników umożliwiających korzystanie z tej właśnie technologii w 2013 roku przekroczyć powinna na świecie 100 milionów.

Telewizja hybrydowa (HbbTV) oferuje odbiorcom szereg interaktywnych usług, przede wszystkim dostęp do dodatkowych treści związanych z oglądanym programem. HbbTV może być też uzupełniana innymi usługami łączącymi telewizję i Internet, np. filmami na życzenie (VoD, Video on Demand), co dodatkowo zwiększa jej atrakcyjność.

"Połączenie klasycznych usług, jakie oferuje nam telewizja z potencjałem Internetu, daje praktycznie nieograniczone możliwości. Bez ruszania się sprzed telewizora możemy zapoznać się z obsadą oglądanego filmu, a wcześniej zobaczyć trailer. Bez przerywania seansu można przeczytać ciekawostki związane z konkretną sceną czy odpowiedzieć na krótką sondę, a po filmie podzielić się wrażeniami na Facebooku. Telewizja hybrydowa to przyszłość cyfrowej rozrywki. Ceny telewizorów umożliwiających korzystanie z HbbTV wciąż spadają, jedynym problemem pozostaje więc stosunkowo uboga oferta treści." – Jarosław Grzesica, odpowiedzialny za strategię i rozwój produktów  w Stopklatka S.A.

Twórcy raportu „TMT Predictions 2013” szacują, że w krajach zachodnich odsetek gospodarstw domowych z telewizorami obsługującymi tę technologię wynosi od 30% do nawet 60%. Również w Polsce w ciągu kilku lat HbbTV może stać się standardem, choć obecnie jedynie trzech nadawców wprowadziło narzędzia interaktywnej telewizji: TVP, Eska TV i TVN (w fazie testów). Sytuacja może ulec zmianie już niedługo, kiedy KRRiT zadecyduje o nowych kanałach w pierwszym multipleksie.

"Kino Polska TV S.A., Stopklatka S.A. i Agora S.A. to podmioty z ogromnym doświadczeniem  w branży medialnej, co w połączeniu z planami pełnego wykorzystania technologii HbbTV przyniesie z pewnością nową jakość w polskiej ogólnodostępnej telewizji." – Bogusław Kisielewski, Prezes Zarządu Stopklatka S.A.


Źródło: Deloitte, inf. prasowa, 24imedia

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  Tak sobie ostatnio włączyłem to Eska TV i stwierdzam, że jest tak samo kretyńskie jak mTV a może nawet i bardziej. Później się dziwić, że młodzież to debile.

  Pozdrawiam
  • avatar
   CyckoNos
   2
   0 pozytywnego wrażenia.. kolejny KRAP i totalnie nieprzydatna rzecz! co mi z tego że ktoś upuści telefon do wody i widzę co to za telefon i pewnie jeszcze 500 informacji gdzie go możesz kupić! KUPUJ WSZYSTKIO człowieku podatny na tych debili co chcą nam zlasować mózgi! Nie dajmy się zwariować.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Nic tylko narzekają... ludzie ogarnijcie się, przecież ten film naprawdę robi wrażenie!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Nowe barachło do wciskania reklam gdzie tylko sie da, w erze SmartTV ma to jeszcze racje bytu ?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Wszyscy wszędzie widzą tylko ZUO i możliwość "wciskania reklam"...??

      Panowie, czyli reklamy kremów odmładzających podczas oglądania meczu z kumplami na starym TV już Wam nie przeszkadzają? Jednym z założeń telewizji hybrydowej jest przecież lepsze targetowanie reklam. Ale to tylko ułamek tych możliwości...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Tak czy inaczej, połączenie telewizji i internetu to tylko kwestia czasu. Jak dla mnie to co pokazała Stopklatka TV jest fajne.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Mi się podoba. Potencjał jest naprawdę duży. Niedługo będę kupował nowy telewizor, poważnie zastanowię się czy nie dopłacić trochę kasy i wziąć TV obsługującego Hbb.