Gry

Horizon: Zero Dawn może skończyć jako trylogia, a Horizon: Zero Dawn 2 zaskoczyć ogromem świata

przeczytasz w 2 min.

Horizon: Zero Dawn to jedna z najlepszych gier, jakie można znaleźć na konsolach PlayStation 4. Naprawdę dziwne byłoby gdyby Sony nie zdecydowało się na dalszą przygodę z tą marką i coraz więcej wskazuje na to, że faktycznie jeszcze o niej usłyszymy.

Horizon: Zero Dawn 2 na PlayStation 5 to już prawie pewniak

Ostatnio o Horizon: Zero Dawn było głośno z racji oficjalnej zapowiedzi wersji PC. Doniesień na ten temat nie brakowało. Początkowo mało kto dawał wiarę, że jedna z najlepszych grier na PlayStation 4 i zarazem tytuł na wyłączność tej platformy może pojawić się gdziekolwiek indziej. Tak się jednak stanie, premierę wersji PC zaplanowano na lato. Teraz nasilają się doniesienia, iż na tym nie koniec.

Trudno wyobrazić sobie lepszy start PlayStation 5 niż ten, na którym zobaczylibyśmy Horizon: Zero Dawn 2. Ogłoszenia o pracę zamieszczane przez studio Guerrilla Games pozwalają sądzić, że prace na tym tytułem trwają nie od dziś. Wedle informacji redaktorów VGC, Sony dało zielone światło już jakiś czas temu. Na tyle dawno, że w pierwszym zamyśle miał być to tytuł nie na PS5, ale na PS4.

Co więcej, to samo źródło porusza pewne kwestie dotyczące rozgrywki. Informatorzy VGC określają Horizon: Zero Dawn 2 jako grę z „gigantycznym” światem. Ma być nie tylko obszerniejszy, ale też dawać większą swobodą eksploracji. Pojawić ma się też kooperacja, chociaż nie jest jasne, czy dotyczy kampanii czy osobnego trybu.

Horizon: Zero Dawn może skończyć jako trylogia

Redaktorzy VGC podkreślają przy tym, iż studio Guerrilla Games od początku miało tu wizję trylogii. Sony najpierw się opierało, ale zaczęło łagodzić swoje stanowisko, co raczej mało zaskakujące, wraz z rosnącymi przychodami i lawiną pozytywnych komentarzy ze strony recenzentów i graczy.

Na początku zeszłego roku potwierdzono, że Horizon: Zero Dawn znalazł się w rękach 10 mln graczy. Wprawdzie licznik wolniej, ale bije do tej pory, a więc można założyć, że wynik jest teraz przynajmniej trochę wyższy.

Graliście w Horizon: Zero Dawn? Ucieszycie się z potwierdzenia prac na kontynuacją?

Źródło: videogameschronicle, PlayStation

Warto zobaczyć również:

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Ziomboy451
    -5
    Gra ma mieć ogromny świat? Eoe, takie niesamowite. Nikt by się nie spodziewał tego. Teraz będzie trzeba przebyć drogę 30 minut żeby dotrzeć do questa. Nic ciekawego się nie dowiedziałem z tego artykułu, z reguły wolę konkrety. Takie info to można na wp.polska albo na pudelku znaleźć.