Akcesoria Mobilne

Smartwatch od HTC jeszcze przed Gwiazdką

przeczytasz w 1 min.

Tajwański producent nie chce już dłużej odstawać.

Smartwatche

Tzw. wearables, a więc urządzenia do noszenia na ciele cieszą się coraz większym zainteresowaniem na całym świecie. Kolejni producenci próbują podążać w tym kierunku wprowadzając na rynek smartwatche i inne tego typu gadżety. Wygląda na to, że pogłoski okazały się prawdziwe – firma HTC potwierdziła bowiem, że pracuje nad kilkoma wearables, a pierwsze z nich pojawią się w sklepach jeszcze przede tegoroczną Gwiazdką.

„Od wielu lat przyglądamy się smartwatchom i wearables” – powiedziała współzałożycielka i prezes HTC Cher Wang. Tajwanka dodała, że aktualnie największymi problemami tych urządzeń są wyświetlacze oraz zdecydowanie zbyt krótki czas pracy na jednym załadowaniu. To właśnie na ich rozwiązaniu skoncentrować chce się firma HTC przed wypuszczeniem konkretnych modeli na rynek.

Aktualnie HTC jest jednym z ostatnich dużych producentów bez urządzeń tego typu w swoim portfolio. Tajwański producent ma sporo do nadrobienia w branży, gdzie publiczność była zachwycona opaskami LG Lifeband Touch i Sony Core, a liczba użytkowników smartwatchów Samsung Galaxy Gear i będącego wynikiem crowdfundingowej akcji Pebble stale rośnie. Krążą też pogłoski o wearables od Apple i Google.

Smartfon HTC One spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, a liczba oczekujących na jego następcę użytkowników jest naprawdę spora. Tym bardziej tajwańskiemu producentowi z pewnością smartwatch nie zaszkodzi.

Źródło: TheVerge, TechRadar

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Q'bot
  3
  Kto jak kto, ale HTC mi się kojarzy właśne z interfejsem sense - czyli wielki zegar z pogodą, to będzie teraz na miejscu :P
  • avatar
   XarduneK
   3
   Wykonanie powinno być na poziomie co najmniej zadowalającym.
   • avatar
    Lightning
    2
    Mówcie co chcecie, ale ja wolę tradycyjne zegarki - z mechanicznymi wskazówkami.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     kolejny kit
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      -która godzina?
      -w pół do... kur** bateria mi siadła