Gry

Intel Extreme Masters Katowice w tym roku tylko dla zaszczepionych

przeczytasz w 3 min.

W tym roku Intel Extreme Masters ponownie zawita do Katowic. 10. edycja legendarnego turnieju powróci w nowej formie – możemy spodziewać się nowego wizerunku zawodów, a także… ograniczeń dla odwiedzających katowicki Spodek.

Jak pewnie część z Was pamięta, turniej Intel Extreme Masters Katowice organizowany jest od 2013 roku – w tym roku obchodzimy jubileuszową, 10. edycję zawodów, która upłynie pod znakiem zmian. Z tej też okazji ESL Gaming przygotowuje kampanię pod znakiem X, która będzie celebracją historii serii wydarzeń i bohaterów, którzy ją tworzyli. Podczas oficjalnej konferencji poznaliśmy szczegóły dotyczące planowanych nowości.

A jakie były początki IEM w Katowicach? Dosyć... nietypowe - poiniżej screen z prywatnej rozmowy Michała Jędrzejka (Radnego Miasta Katowice, który wyszedł z propozycją organizacji turnieju) z Michałem “Carmac” Blicharzem.

Intel Extreme Masters w nowej odsłonie

Jednym z kluczowych elementów nowej edycji zawodów jest dedykowana sekcja na stronie internetowej poświęconej Intel Extreme Masters Katowice. Fani, kibice, a także osoby zainteresowane sportem elektronicznym znajdą na niej wyjątkowe zdjęcia, materiały i artykuły, które podsumują ostatnie 10 lat wielkich wydarzeń i turniejów.

Organizatorzy nie zamierzają jednak od razu odkrywać wszystkich materiałów. Z każdym tygodniem poprzedzającym IEM Katowice 2022, ESL Gaming będzie odsłaniał kolejne etapy i kulisy kampanii.

“W najśmielszych snach nie mogliśmy sobie wyobrażać, czym stanie się to miejsce, kiedy turniej Intel Extreme Masters po raz pierwszy zawitał do Katowic. To wydarzenie reprezentuje spełnione marzenia wszystkich tych, którzy chcieli przyczynić się do rozwoju esportu. To też niezapomniane wspomnienia wszystkich fanów i graczy, którzy są z nami od lat” - komentuje Michał “Carmac” Blicharz, VP Product Development w ESL Gaming. “Jesteśmy dumni z faktu, że możemy powrócić do Katowic razem z publicznością i wspólnie celebrować tą wyjątkową rocznicę”.

To jednak nie koniec ciekawostek. Organizatorzy postanowili odświeżyć wizerunek całego cyklu turniejów przez… wprowadzenie nowej szaty graficznej - Katowice będą pierwszym wydarzeniem osadzonym w nowej stylistyce, która obierze teraz bardziej nowoczesną i odważną identyfikację wizualną i odda ducha rywalizacji wszystkich turniejów cyklu IEM. 

Jak twierdzą organizatorzy, zmiany są elementem kampanii rozpoczętej już w 2019 roku, której celem jest uwypuklenie charakterystyki poszczególnych produktów ESL Gaming, a jednocześnie utrzymanie wspólnej tożsamości wszystkich części ekosystemu ESL, jak np. ESL One czy ESL Pro League.

Intel Extreme Masters Katowice 2022 – co się zmieni w zawodach?

W dniach 25-27 lutego zawody Intel Extreme Masters powrócą do katowickiego Spodka (ze względu na bezpieczeństwo odwiedzających, nie zostanie uruchomiona strefa IEM Expo). Co ważne, tym razem rozgrywki odbędą się z udziałem publiczności. Czekają nas jednak poważne zmiany, bo całość wydarzenia będzie biletowana, a każdy z uczestników będzie musiał posiadać ważny Unijny Certyfikat Covid.

Jak zdobyć bilet na Intel Extreme Masters Katowice 2022? Do tej pory organizatorzy uruchomili dwie tury sprzedaży biletów. Jeżeli jeszcze nie kupiliście wejściówki, to niebawem będzie do tego kolejna (ostatnia!) okazja – według udzielonych nam informacji, trzecia tura sprzedaży biletów ma zostać uruchomiona jeszcze w styczniu.

Podczas IEM Katowice 2022 zorganizowany zostanie turniej Counter-Strike: Global Offensive, w którym najlepsze zespoły powalczą o pulę nagród w wysokości 1 miliona dolarów. Nie zabraknie też atrakcji dla fanów starć Zergów, Terran i Protosów. Spośród 36 graczy z całego globu, w Katowicach zostanie wyłoniony niekwestionowany mistrz świata StarCraft II. Łączna pula nagród w tym roku ma wartość 500 tysięcy dolarów.

To jak, odwiedzicie w tym roku katowicki Spodek?

Źródło: ESL, Intel Extreme Masters (foto)

Komentarze

71
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gatts-25
  11
  Każdy ma za siebie myśleć i nie można innym podpowiadać co ma robić. Ja bym na waszym miejscu zaczął spotykać się z rodziną lub zbliżyć się bardziej do nich bo kolejne lata będą mijać pod zwiększoną ilością 'Nagłych Śmierci', Zawałów u młodych ludzi oraz ataków immunologicznych, które logicznie nie będą mogły być przyporządkowane pod Covid z powodu Zaszczepienia obywateli.
  • avatar
   Dragonik
   9
   Najsmutniejsze jest to żę ten cyrk jest za pozwolenim ludzi.
   • avatar
    Kiciulek
    6
    Austriacki akwarelista byłby dumny.
    • avatar
     silentmichal
     5
     Zamordystycznym, faszystowskim praktykom segregującym mówimy stanowcze NIE.
     • avatar
      Vini_nr1
      5
      ja prdl ludzie naprawdę macie problem żeby się zaszczepić ????????????
      • avatar
       gofish
       4
       Nie ma IEM Expo to nie idę, jak mnie najdzie turnieje obejrzę w sieci
       • avatar
        Ciekawski_
        3
        Widzę, że tutaj sporo Covidian. Dla waszej informacji. "Szczepionki" nie chronią przed zakażeniem. Są statystyczne dowody, że sprzyjają rozprzestrzenianiu się C19.
        Tutaj macie dowód w postaci statystyk Izraela. Przypominam tam już podają 4 dawkę. 3 dawkę już dawno prawie wszyscy przyjęli:
        https://www.worldometers.info/coronavirus/country/israel/
        Zerknijcie na poziom zakażeń. Jeszcze nigdy tyle nie mieli co teraz.
        Co więcej, u nich obecna i poprzednia fala zbiegła się z szczepieniem 3 i 4 dawką. Jeszcze wcześniejsza zbiegła się z pierwszym sczepieniem:
        https://spidersweb.pl/2021/01/izrael-szczepienia-koronawirus.html#:~:text=Izrael%20zaszczepi%C5%82%20ju%C5%BC%2020%20procent%20obywateli.%20Do%20ko%C5%84ca,r.%20w%20Izraelu%20ruszy%C5%82%20program%20szczepie%C5%84%20na%20koronawirusa.
        https://www.hellozdrowie.pl/izrael-trzecia-dawka-szczepionki-na-covid-19-prezydent-zaszczepil-sie-jako-pierwszy/
        https://wpolityce.pl/swiat/580468-izrael-szczepi-iv-dawka-dziesiatki-tysiecy-osob-w-kolejce

        Mam nadzieję, że chociaż niektórym da to powód do myślenia. Naprawdę zacznijcie myśleć samodzielnie, a nie tylko słuchać "ekspertów" opłacanych przez firmy farmaceutyczne.
        https://medianarodowe.com/2021/02/14/premier-otoczony-przez-sponsorowanych-ekspertow-medycznych/
        Cytat - "Na 17 członków Rady Medycznej 12 jest w stanie konfliktu interesów czyli pobierało pieniądze od producentów szczepionek..."
        • avatar
         nevermind
         3
         Paszportów to oni sobie mogą wymagać, nawet Polsatu, pytanie czy do czasu startu IEM będą mieli jakąkolwiek podstawę prawną aby wymusić pokazanie przez uczestnika tego świstka, a tym samym wglądu w dane medyczne?
         Ostatnio na skokach narciarskich też niby wymagane, a na bramkach nikt tego nie sprawdzał bo wiedzieli, że nie mają do tego podstaw. :)

         Druga sprawa, skoro te preparaty są takie cudowne i wspaniałe to dlaczego rząd nie wpisał ich przez tyle czasu na listę szczepień obowiązkowych a tym samym wziął na siebie pełną odpowiedzialność w przypadku ewentualnych powikłań, a samego covida nie wpisał na listę chorób zakaźnych???
         • avatar
          zack24
          2
          Zawodnicy będą zaszczepieni dopingiem !?:)
          • avatar
           Ciekawski_
           2
           Jak tylko dla "zaszprycowanych" to niech spadają na drzewo. Tam ich miejsce.
           • avatar
            bankaigoku
            2
            Wstyd i hańba! Szkoda słów na ten szerzący się faszyzm. Kiedyś każdy kto przyłożył do tego rękę, odpowie za swoje czyny.
            • avatar
             LeoNxPLX
             1
             nie ma EXPo to w dupie mam caly ten IEM dobrze ze biletu nie kupiłem co tam chcecie robic bez expo siedziec na arenie pfffff
             • avatar
              awesome1337
              0
              No i słusznie, niestety do ciemnoty w Polsce nie dociera jak ważne jest szczepienie
              • avatar
               keepercraft
               0
               Dobrze że się odbędzie :]
               • avatar
                stalkerpl
                -5
                Nie przypominam sobie aby w Polsce można było segregować ludzi na tych zaszczepionych i niezaszczepionych, jeszcze takiej pseudoustawy nie uchwalono, raczej musieliby zmienić najpierw Konstytucje, jakim bydłem staliśmy się że pozwala się na takie akcje, juz kiedyś opaski z literą P wydawali i twierdzili że to dla naszego dobra, już nie wspominam o gwiazdach
                • avatar
                 Szarak0
                 -7
                 I bardzo dobrze. PiS powinien ostro za mordę brać niezaszczepionych i pałować ich do nieprzytomności.
                 • avatar
                  SerwusX
                  0
                  Przyznajcie, choćby przed samym sobą, że jesteście antyszczepionkowcami. Choćby szczepionka miała 100 lat badań klinicznych i udowodnioną 99% skuteczność, to i tak byście się nie zaszczepili.