Smartfony

iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mogą być tak brzydkie, że aż śmieszne

przeczytasz w 2 min.

Może okazać się tak, że Apple rezygnując z notcha wcale nie poprawi designu swoich smartfonów. Najnowsze doniesienia sugerują, iż producent poważnie zastanawia się nad wyjątkowo dziwnym rozwiązaniem.

iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max z ekranem w stylu „dziurka + pigułka”?

Większość źródeł jest już zgodna co do tego, że iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max będą tymi z tegorocznych smartfonów Apple, które przyniosą zauważalną zmianę stylistyki. Nie tylko, ale głównie jeśli chodzi o frontowe panele, z których zniknie notch. Tu jednak informatorzy zaczynają rozmijać się z sugestiami. Te najnowsze mogą... śmieszyć.

Notch zastąpiony został mniejszymi wcięciami. W zdecydowanej większości przypadków producenci stawiają na okrągłą „dziurkę”. Niekiedy pojawia się owalna „pigułka / pastylka”, ale o połączeniu tych elementów nie mieliśmy nieprzyjemności rozmawiać. Apple być może to zmieni, ponieważ iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mogą cechować się właśnie takimi ekranami.

Apple znów chce być oryginalne

Powyższe rewelacje ujawnił Ross Young, analityk Display Supply Chain Consultants. Nie mówimy zatem o anonimowym źródle. Co więcej, jest ono wiarygodne również z racji wcześniejszych doniesień na temat sprzętów Apple, które później znajdowały odzwierciedlenie po oficjalnych zapowiedziach.

Jak wiadomo, notch w smartfonach Apple skrywa nie tylko frontowe aparaty, ale również szereg czujników. Postawienie nie na jedno, ale aż dwa pokazane wyżej wcięcia to zatem posunięcie o tyle korzystne dla producenta, że miałby nadal sporo miejsca do wykorzystania. Jednocześnie padają tu sugestie, że Apple chce się wyróżniać na tle innych. Do tej pory robiło to notchem, wkrótce może „dziurką i pigułką”.

Jeśli Apple faktycznie zdecyduje się na takie rozwiązanie, to jak będziecie je oceniać? I pytam tu nie o kwestie techniczne, ale wizualne.

Źródło: @DSCCRoss, foto: Ian Zelbo @RendersbyIan

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  levusek1992
  7
  No to iPhoniarze którzy śmieli się z androidów z dziurami i paskami dostaną zawału. Dostali podwójne combo na twarz xd Apple goni chiny i póki co są z 3 lata wstecz
  • avatar
   Aquagen
   0
   Maybe they're a group of PILL-PUSHERS :-D
   • avatar
    Xergoos
    0
    ale problem życiowy wręcz... czy czarny pasek na telefonie czy dziurka poebało się we łbach , ale cieszy że to wielki problem dla wielu ludzi bo to znaczy że są szczęśliwi.
    • avatar
     TitoBandito01
     0
     Emejzing!
     • avatar
      Barubar24
      0
      To już ten kretyński notch lepiej wygląda.
      • avatar
       Konto usunięte
       -2
       Kwestia gustu ale dzięki temu notchowi a teraz dwom wysepkom od razu wiadomo jaki kto telefon trzyma w łapie a identyfikowanie się z marką jest ważnym aspektem wyborów konsumpcyjnych. Brzydkie czy nie nowy iPhone znowu będzie się czymś wyróżniał na tle konkurencji. Chińczycy już pewnie skopiowali i nowe sztance szykują pod swój badziew. No chyba że opatentują i żółtki będą mogły ich cmoknąć.
       • avatar
        NasHee
        0
        Nie rozumiem dlaczego nie mogą przykleić tego czegoś pod górną krawędź i mieć małego, estetycznego notcha zamiast jakichś piguł paskudnych, niepraktycznych.
        • avatar
         gicmo
         0
         W orientacji poziomej, to jest "i" jak.. nooo... nie wiem.
         • avatar
          lkozierowski
          0
          Dziwne ale nie to jest takie ważne w phonie