Roboty domowe

iRobot pokazał nowe Roomby. Wydają się udanym kompromisem

przeczytasz w 2 min.

Nowe Roomby to kompromis pomiędzy wysoką wydajnością i obecnością nowoczesnych rozwiązań a możliwie niewygórowaną ceną. Sprawdź, co mają do zaoferowania urządzenia iRobot Roomba i5 oraz i5+.

iRobot Roomba i5 oraz i5+ to wyważone roboty sprzątające

Dzięki technologii Imprint Smart Mapping Roomby z serii i5 potrafią tworzyć szczegółową mapę pomieszczeń i całego domu. Nie tylko pozwala im to skutecznie i szybko sprzątać, ale też tobie umożliwia precyzyjne zlecanie odkurzania w określonym punkcie mieszkania. Co ważne, iRoboty rozumieją mapy, które stworzyły – dzięki temu już na etapie zlecania wiesz mniej więcej, ile zajmie im wykonanie zadania, które im powierzasz. To też oznacza możliwość tworzenia szczegółowych harmonogramów pracy. 

iRobot Roomba i5 harmonogram

Gdy już nadchodzi czas działania iRoboty poruszają się wzdłuż równoległych linii. Dzięki zaawansowanym sensorom są w stanie skutecznie wyczyścić każdy fragment podłogi, niezależnie od tego, z czego jest wykonana. Równie dobrze radzą sobie z parkietem, wykładziną czy dywanem. Pozwala im na to 3-stopniowy system sprzątania, skutecznie zbierający zabrudzenia, także wzdłuż krawędzi i z narożników

iRobot Roomba i5 system

Atutem serii i5 jest ponadto technologia Aeroforce. Polega to na tym, że „poruszające się przeciwbieżnie szczotki główne mają bieżnikowaną, gumową powłokę” – jak czytamy w zapowiedzi. Jaka z tego korzyść? Ano taka, że na szczotkach nie osadzają się zabrudzenia, a przepływ siły ssącej jest zoptymalizowany. A gdy w trakcie pracy robotom skończy się energia, same udają się do stacji dokującej, by podładować akumulatory. 

Skuteczne i sprytne – takie są nowe iRoboty

Model z plusem w nazwie ma dodatkowo w zestawie stację Clean Base – to zmyślne akcesorium, które służy nie tylko do ładowania robota, ale też opróżniania jego zbiornika na kurz i zabrudzenia. Ten automatyczny system z jednej strony zdejmuje z ciebie kolejny obowiązek, z drugiej zaś zapewnia maksymalny poziom higieny, zatrzymując 99% pyłków i pleśni, i nie dopuszczając do ich przedostania się do powietrza. 

iRobot Roomba i5 wygląd

Obie nowe Roomby wykorzystują najnowszą wersję systemu operacyjnego iRobot. To oznacza dostęp do takich funkcji jak Child & Pet Lock (ochrona przed przypadkowym uruchomieniem przez dziecko lub zwierzaka), Nie przeszkadzać (zakaz uruchamiania robota o określonych porach) czy szczegółowo ustalane programy sprzątania dla każdego pomieszczenia z osobna. 

Roboty Roomba i5 oraz i5+ już w Polsce. Ile kosztują?

Urządzenia iRobot Roomba i5 oraz i5+ trafiły na polski rynek. Ich dystrybutorem jest firma DLF, która ogłosiła, że:

 • iRobot Roomba i5 kosztuje 1999 zł
 • iRobot Roomba i5+ kosztuje 2999 zł

A zatem podobnie jak specyfikacją, tak i ceną seria i5 plasuje się pomiędzy i3 a i7. 

Źródło: DLF, iRobot

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ezowow
  1
  I7 jest co chwila za 1899/1999, więc jaki sens kupować słabszą i5?
  • avatar
   .NiemenCrystal.
   1
   Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
   niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)
   • avatar
    pawluto
    0
    To nadal nie jest odkurzanie tylko lekkie picowanie...
    Odkurzanie to się zaczyna gdy odkurzacz ma moc od 800 wat w górę...
    • avatar
     gottem_
     -1
     Jaki ma sens kupowanie i5 kiedy i7 kosztuje praktycznie tyle samo (a czasami nawet mniej)? Ba, iRobot ogłosił że funkcję wybierania miejsc do sprzątania (która jest chyba głównym rozróżnikiem modelu i5 od i3) w ramach aktualizacji dostanie również tańsza i3 (aktualizacja jest już teraz dostępna w USA, a w Europie ma się pojawić pod koniec 3 kwartału tego roku).
     • avatar
      BasiaGru
      0
      Jak brać roombę to tylko z plusem, bo ta stacja clean base to złoto. Zapomina się o opróżnianiu na kilka tygodni. Mega wygoda!
      • avatar
       Bolquś
       0
       Dostaliśmy w prezencie i dla mnie jest to świetnie urządzenie, na mieszkanie 70m2 nie widzę konieczności kupowania robota półkę wyżej.