Internet

Zapisz się na szczepienie przez Internet - tak jest najprościej

przeczytasz w 2 min.

Jak zapisać się na szczepienie przez Internet? Sprawdź, czy możesz już zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 i umów się na najbliższy termin w najprostszy i najszybszy sposób.

W Polsce trwają już szczepienia przeciw COVID-19. Podpowiadamy, jak zarejestrować się na nie przez Internet – bez wychodzenia z domu, na spokojnie i w zaledwie kilka minut. Podpowiadamy też, co zrobić, gdy dawka szczepionki jeszcze ci nie przysługuje.

Jak zapisać się na szczepienie przez Internet?

Najprostszym sposobem, by zapisać się na szczepienie, jest e-Rejestracja na pacjent.gov.pl. Aby skorzystać z tej opcji musisz mieć Profil Zaufany (możesz go założyć w kilka minut, korzystając choćby ze swojego serwisu bankowości internetowej). 

Po zalogowaniu się, zweryfikuj wczytane dane i jeśli wszystko się zgadza, to zaakceptuj regulamin oraz pozostałe zgody. Po chwili pojawi się lista 5 terminów dostępnych w niedalekiej odległości od twojego miejsca zamieszkania. Możesz wybrać jeden z nich lub skorzystać z wyszukiwarki, aby dobrać bardziej odpowiadający ci termin i punkt szczepień. Potwierdź wybór, a na twój numer telefonu wysłany zostanie SMS z podsumowaniem informacji. Na dzień przed umówioną wizytą otrzymasz jeszcze jedno powiadomienie. 

Jak inaczej można się zarejestrować na szczepienie? 

Oprócz opcji internetowej, możesz również zapisać się na szczepienie telefonicznie. Służy do tego całodobowa, bezpłatna infolinia 989. Jeśli preferujesz tekstową formę komunikacji, możesz wysłać SMS o treści SzczepimySie na numer 664 908 556 lub 880 333 333, co rozpocznie proces rejestracji. Wreszcie, możesz również umówić się osobiście, w najbliższym punkcie szczepień, których lista znajduje się na stronie MZ

Kto może się zapisać na szczepienie? I co z tymi, co nie mogą?

Aktualnie rejestracja jest dostępna dla osób, które ukończyły 60. rok życia (mogą to zrobić osobiście albo przez osobę trzecią). A co jeśli masz mniej niż 60 lat? Osoby między 18. a 60. nie mogą jeszcze zarejestrować się na szczepienie, ale mogą wpisać się na listę oczekujących – jeśli z tego skorzystasz, to otrzymasz informację o możliwości umówienia się na szczepienie, kiedy tylko pojawi się taka opcja. W tym celu wypełnij Formularz Pacjenta w Serwisie Ministerstwa Zdrowia i NFZ, podając imię i nazwisko, PESEL, e-mail i numer telefonu oraz kod pocztowy. 

Wyjątek stanowią osoby z chorobami współistniejącymi, które potencjalnie zwiększają ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19. To pacjenci dializowani, z nowotworami, po przeszczepach (i oczekujący na przeszczep) oraz w trakcie przewlekłej wentylacji mechanicznej. Są również grupy zawodowe, którym szczepienie przysługuje wcześniej – o takiej możliwości pracownicy muszą być informowani przez pracodawców. 

Chroń przed wirusami także swój komputer

Przed wirusami warto zabezpieczyć także swojego peceta. To również możesz zrobić przez Internet i zupełnie bez opłat. Sprawdź, jakie są najlepsze darmowe programy antywirusowe na komputery. 

Źródło: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, informacja własna

Czytaj dalej o sprawach, które załatwisz przez Internet: 

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  12
  Ja proponuję najpierw zaszczepić najważniejszy personel - nauczycieli, lekarzy, policję... oraz rząd, ten nawet poza kolejką :)
  • avatar
   decrypterie
   11
   Co wy tu reklamuje cię? Jakiś żart chyba
   • avatar
    uniks84
    6
    Mhm,ja sie zastanawiam jak tepym bucem trzeba byc zeby zaszczepic sie czyms od czego nawet producent umywa rece :D
    • avatar
     Erikson83
     6
     Jakim trzeba być mułem bagiennym lub amebą żeby wierzyć w ten syf...
     • avatar
      Erikson83
      6
      Wstrzyknąć se coś za co ani producent ani rząd ani lekarz nie bierze odpowiedzialności...gratuluje wam
      • avatar
       fonzie
       2
       Kiedy fotorelacja że szczepienia całej redakcji Benchmarka?
       • avatar
        Erikson83
        1
        Zaraz się zeżygam na was...i narobie jeszcze kupe
        • avatar
         edmund
         1
         Wcale nie prawda. Od miesiąca nie na możliwość zapisaniar rodziców. Za to pisuarska rodzinka z sąsiedztwa z legitymacja partyjną już dawno zaszczpina w całości, nawet ci co się nie kwalifikują. Całkiem jak za komuny.
         • avatar
          Ciekawski_
          1
          Tytuł powinien brzmieć "Najprostszy sposób na zostanie królikiem doświadczalnym".
          Nie wiem jakim trzeba być idiotą żeby dać sobie wstrzyknąć coś za co producent nie bierze odpowiedzialności. Ponadto są już tysiące doniesień o ciężkich powikłaniach i zgonach po podaniu tych eksperymentalnych specyfików, bo to w żadnym razie nie są szczepionki.
          • avatar
           TePo1987
           0
           Pie#dole te wasze szczepionki >:-(
           • avatar
            Ciekawski_
            0
            Jeśli ktoś ma wątpliwości czy te tak zwane "szczepionki na covid" są naprawdę eksperymentem medycznym, to ten filmik powinien rozwiać wszelkie wątpliwości - https://www.bitchute.com/video/rUoq1hjWRIFI/
            • avatar
             myszka91
             -1
             Ale po co?
             • avatar
              Konto usunięte
              -1
              lepiej uważajcie z tymi szczepionkami, aby was nie spotkało to: (sic!)
              https://docs.oracle.com/cd/E23824_01/html/821-1448/gbciq.html

              a tak na serio. w jednym domu nie szczepcie się naraz, to dosyć ciężkie szczepionki. np. nauczyciele odchorowują szczepienie przez 3 a nawet 4 dni.
              • avatar
               Ghola
               -4
               Ahahahaha, dobrzy jesteście ... (możesz go założyć w kilka minut, korzystając choćby ze swojego serwisu bankowości internetowej).
               Chyba tylko jak masz jedyny prawilny Bank wspierany bo np mój nie jest ...
               Zakładanie profilu zaufanego wnerwia mnie od niepamiętnych czasów, nawet videokonferencja jest bzdurna bo to tylko profil tymczasowy więc cala operację musisz powtórzyć od nowa bo na kilka miesięcy.

               Przygotowanie tego to zwyczajna żenada, czyli typowe dla naszych instytucji .. aktualnie jedynym rozwiązaniem dla wielu Polaków to wniosek i człapanie do urzędu ... yaaaaaa super ... czyli co za kilka miesięcy będzie nie ?

               Inna sprawa, terminy szczepień, to ci dopiero psikus, zapisałem się PIERWSZEGO dnia jak tylko uruchomili tą stronkę.. nadal nie dostałem żadnej informacji kiedy, bo nie jestem w odpowiednim wieku, może, powtarzam, może będę się szczepił w 2023, bo dwaj kumple mają podobny wiek ale choroby ich kwalifikują do szybszego a powiedziano im ze może na początku 2022 ;)
               • avatar
                Aquagen
                -4
                Jeszcze warto wspomnieć, że po drugiej dawce na tym portalu pacjent.gov.pl można ściągnąć sobie dwa PDFy zaświadczające o szczepieniu: jeden z kodem QR a drugi opis słowny. Ten QR przydaje się na mieście jak policja sprawdza.
                • avatar
                 Komar_2
                 -5
                 Nie rejestrujcie się w ten sposób.
                 Lepiej iść do przychodni i zapisać się na szczepienie.
                 Rejestracja na szczepienie przez e-Pacjent skutkuje tym, że dostajemy pierwszy wolny termin ale gdzieś w Polsce. Są przypadki, że trzeba jechać na szczepienie 300 a nawet 500 kilometrów.
                 Mój ojciec jedzie prawie 100km a trzeba pamiętać, że jedziemy tam dwa razy. A co ma zrobić ktoś bez samochodu w podeszłym wieku?
                 • avatar
                  tulika
                  0
                  Coraz żałośniejsze i natrętne staje się te wtrącanie reklam bez sensu. Może niedługo wystarczy w artykule użyć słowa woda, a będą wciskane reklamy garnków, sklepów wędkarskich, napojów, wycieczek itd... Rozumiem, że musicie mieć dodatkowe dochody, ale serio wirusy komputerowe bo artykuł o szczepionkach...?