Karty graficzne

Intel zainteresowany ray-tracingiem - funkcja pojawi się w kartach Xe

przeczytasz w 1 min.

Producent wprowadzi do swoich akceleratorów obliczeniowych platformę Intel Rendering Framework, która wspomoże stacje robocze.

Ray-tracing w czasie rzeczywistym to jedna z największych rewolucji, jaka pojawiła się w komputerowej animacji w przeciągu ostatnich lat. Firma Intel najwyraźniej również jest zainteresowana technologią, bo wprowadzi ją do swoich nadchodzących akceleratorów z serii Xe.

Na ten moment nowe karty graficzne Intela są dla nas jedną wielką niewiadomą. Wiemy jedynie, że producent przygotowuje całą gamę rozwiązań, począwszy od podstawowych modeli konsumenckich, a skończywszy na profesjonalnych akceleratorach obliczeniowych.

Intel Xe

Jim Jeffers z Intela na konferencji FMX’19 zapowiedział, że karty Xe będą wspierać sprzętową akcelerację ray-tracingu:

Cieszę się, że mogę udostępnić mapę drogową architektury Intel Xe do renderowania zoptymalizowanego pod kątem centrów danych, która obsługuje sprzętową akcelerację ray-tracingu z wykorzystaniem API i bibliotek Intel Rendering Framework.

Widać zatem, że producent przygotował swoje rozwiązania dotyczące śledzenia promieni w czasie rzeczywistym, które pojawią się w profesjonalnych akceleratorach dla centrów danych (najwidoczniej planuje on tutaj konkurować z modelami Nvidia Quadro RTX). Czy podobna funkcja będzie dostępna również w modelach konsumenckich? Na ten moment niestety tego nie wiadomo.

Więcej na temat Intel Rendering Framework przeczytacie tutaj.

Źródło: Overclock3D

Komentarze

42
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Chong-li
  3
  Widzę że RT coraz bardziej się rozprzestrzenia najpierw u zielonych potem u czerwonych a teraz już u niebieskich a i nowe konsole też będą go miały,czyli można już śmiało powiedzieć że mamy nowy standard który się przyjął.
  • avatar
   Alcedo1
   0
   Niech się lepiej zainteresują połataniem dziur w prockach
   • avatar
    awesome1337
    0
    > Czy podobna funkcja będzie dostępne również w modelach konsumenckich? Na ten moment niestety tego nie wiadomo.

    to jest raczej pewne, kwestia tylko czasu
    • avatar
     xbk123
     -2
     Fajna sonda, dwie skrajności do wyboru ; - ) Dla mnie to zdecydowanie nie jest kit, ale też nie jest hit na chwilę obecną.