• benchmark.pl
 • Gry
 • Twórcy Kingdom Come: Deliverance proszą o dwa tygodnie
Gry

Twórcy Kingdom Come: Deliverance proszą o dwa tygodnie

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Tyle czasu ekipa Warhorse potrzebuje na doprowadzenie gry Kingdom Come: Deliverance do stanu, w którym nie będzie ona irytować, lecz satysfakcjonować. Czekamy, bo poza błędami jest to kawał solidnego erpega.

Kingdom Come: Deliverance to kawał solidnego RPG z nieźle zaprojektowanym światem, dającym się lubić bohaterem, interesującą i dobrze opowiedzianą historią oraz dopracowaną mechaniką zabawy. Tak naprawdę jedyne minusy, co do których zgadza się większość recenzentów, to kiepska optymalizacja i spora liczba błędów.

Średniowieczny erpeg wyraźnie pojawił się na rynku za wcześnie. Jeśli więc jeszcze nie rozpoczęliście zabawy, lepiej chwilę zaczekajcie. Twórcy z ekipy Warhorse zapowiadają, że potrzebują dwóch tygodni na dopracowanie swojej produkcji i wyeliminowanie przynajmniej tych największych problemów.

Naprawdę szkoda, że wydawca nie zdecydował się na jeszcze jedno opóźnienie premiery – wówczas Kingdom Come: Deliverance mogłoby zostać zapamiętane jako rewelacyjny tytuł. 

Czasu jednak się nie cofnie, więc pozostaje żywić nadzieję, że nadchodzące łatki faktycznie naprawią grę, o której Artur w recenzji na naszej stronie napisał tak: „uśmiecham się, myśląc o kilku solidnych historyjkach, jakie dostałem podczas gry i cieszę się, że Czesi pokazali mi, że gra bez rozdmuchanego heroizmu wciąż może być pełna akcji i wciągająca”.

Przy okazji warto wspomnieć, że pomimo nieco słabszych recenzji, Kingdom Come: Deliverance wcale nie sprzedaje się źle, szczególnie jak na produkcję nieznanego studia. Już teraz na zakup swojego egzemplarza zdecydowało się około 500 000 osób. Jesteście wśród nich?

Źródło: Warhorse, VG247

marketplace

Komentarze

12
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Na konsolach wygląda znacznie gorzej.
 • avatar
  Śmiało graj. Błędy nie są jakieś natrętne.
 • avatar
  Co by miało dać to kolejne opóźnienie ?? Studio Warhorse nie jest tak duże, by mieć niewiadomo jaką liczbę testerów. Po prostu pewnie nie mieli świadomości, że takie błędy występują. Nie wszystkie rzeczy testowano. Tak jak miliony graczy gierki nie przetestuje nikt.Było możliwe wypuszczenie gry w wersji Beta/Early Access, ale Warhorse mówiło już jak się odnosi do robienia gracza w konia.
 • avatar
  Gra musi być świetna, jeżeli od graczy ma 8.2/10 na metacritic. Z tyloma bugami to niesamowity sukces.
 • avatar
  Kupiłem i już mi się pobrało. Teraz pytanie - odpalać czy czekać... ?
 • avatar
  Dopóki nie zostanie zaimpletowany Battle Royale to ja nie zamierzam wydawać złamanego grosza na tą grę!
  -5
 • avatar
  Błędy błędami, ale ja mam takie sytuacje, że do zadań znikają mi postacie i zostaje tylko wczytanie poprzedniego zapisu czy też zablokowanie postaci na kamieniu i znowu ponowne wczytywanie... Ja grę odkładam na dwa tygodnie gra jest moim zdaniem świetna lecz wymaga jeszcze prac.