• benchmark.pl
 • Gry
 • Konami będzie nadal tworzyć gry na konsole i PC - producent wyjaśnia ostatnie wątpliwości
Gry

Konami będzie nadal tworzyć gry na konsole i PC - producent wyjaśnia ostatnie wątpliwości

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że fani Konami mogą spać spokojnie.

Konami gry na PC i konsole

Gracze sympatyzujący z produkcjami Konami mogą odetchnąć. Producent wprawdzie planuje zmiany w swojej polityce, ale nie zamierza opuszczać najważniejszych platform.

W zeszłym miesiącu pojawiły się doniesienia sugerujące, iż Konami porzuci konsole na rzecz przygotowywania gier dedykowanym urządzeniom mobilnym. Producent rzeczywiście planuje w większym stopniu przykładać się do tworzenia tytułów na smartfony i tablety, ale z tych na PC i konsole rezygnować nie chce.

Jednoznacznie wyjaśnia to opublikowane oświadczenie, do wydania którego producent został niejako zmuszony przez sporą falę komentarzy niezadowolonych graczy. Nie jest przecież tajemnicą, iż serie Silent Hill, Metal Gear czy nawet Pro Evolution Soccer mają spore rzesze zwolenników.

„Naszym celem jest w dalszym ciągu budowanie szerokiego portfolio gier na konsole, arcade i karcianek, które reprezentują różne marki i jednocześnie optymalne wykorzystanie urządzeń mobilnych, które towarzyszą naszym klientom w codziennym życiu. Zdajemy sobie sprawę, że informacje o naszych ostatnich zmianach spowodowały wiele niepokoju i chcieliśmy za to przeprosić.”

Dowiedzieliśmy się również, że premiera Metal Gear Solid 5: Phantom Pain nie jest zagrożona, a nad pracami cały czas czuwa Hideo Kojima. Wygląda zatem na to, że fani Konami mogą spać spokojnie.

Źródło: vg247

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Po czymś takim nie da się spać spokojnie.
  • avatar
   Maxdamage
   -3
   Moze jak im się uda napisać historie która nie wygląda jak chińska bajka nr. 7 , to bym się przejął.