Konsole do gier

Konsol Xbox Series X też będzie brakować

przeczytasz w 2 min.

Microsoft potwierdził niedawne doniesienia mówiące o problemach z produkcją nowych konsol. Wielu chcących kupić Xbox Series X będzie miało z tym problemy.

Microsoft wtóruje AMD, konsol będzie brakować

Kilka dni temu szefowa AMD przekazała kiepskie informacje dla graczy planujących zakup konsoli czy karty graficznej. Wspomniała o przedłużających się kłopotach z produkcją, przede wszystkim chipów do konsol PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S twierdząc, że będzie brakować ich w sklepach przynajmniej do połowy roku. Zdecydowana większość obserwatorów uznała to źródło za bardzo wiarygodne, gdyby ktoś potrzebował jednak dodatkowego potwierdzenia to Microsoft się o takowe pokusił.

Mike Spencer (kierownik działu relacji inwestorskich) w ostatnim wywiadzie stwierdził, że podaż prawdopodobnie nie dotrzyma kroku oczekiwaniom kupujących przynajmniej do czerwca. Tym samym widać, że wcześniejsze założenia zmieniono na bardziej pesymistyczne, bo jeszcze jakiś czas temu mówiono, że problemy z dostępnością Xbox Series X będą występować do kwietnia. Co warte podkreślenia, zarówno wtedy jak i teraz przedstawiciel Microsoftu mówi jedynie o mocniejszej z konsol.

Póki co w Polsce można kupić i Xbox Series X i Xbox Series S

Braki PlayStation 5 odczuwalne są na całym świecie. W przypadku Xbox Series X i Xbox Series S sytuacja wygląda lepiej, bo na niektórych rynkach konsole są teraz dostępne. Także w Polsce, co może sugerować, że na samym początku dotarły do nas spore zapasy. I normalnie można by spać spokojnie, ale w obecnej sytuacji dostępność może się pogorszyć, przynajmniej w kilku kolejnych miesiącach. Można zresztą zauważyć, że w sporej części sklepów Xbox Series X oferowany jest już tylko w zestawach.

Chwilę po premierze Xbox Series X i Xbox Series S producent chwalił się, że zaliczyły one najlepszy start w historii marki Xbox. Uwzględniano wtedy pierwsze 24 godziny obecności na rynku. Ostatnio podano, że rekordowa jest też sprzedaż jeśli weźmie się pod uwagę pierwszy miesiąc sprzedaży. To jednak małe zaskoczenie. Więcej powiedzą nam konkretne liczby, a zwłaszcza zestawienie ich z wynikami sprzedaży PlayStation 5.

Kupiliście konsolę nowej generacji? Którą wybraliście?

Źródło: nytimes

Warto zobaczyć również:

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ravoyev725
  3
  samo spełniającą się przepowiednia; "kupujcie, bo potem nie będzie"

  a gdy już "upolujecie" swoją wymarzoną konsole czy kartę okaże się ze praktycznie nie gracie ...
  wiec samo polowanie przynosiło największą "radochę" ;)

  teraz jako "towar deficytowy" na którym można dobrze zarobić skalperzy obiorą Xbox Series X ...
  • avatar
   kitamo
   1
   Procesorow brakuje, gpu brakuje to i konsol brakuje. To wszystko ma wspolny mianownik
   • avatar
    pablo11
    1
    Przecież Xboxa series X mozna kupić praktycznie od premiery normalnie w sklepie, za normalną cenę sklepową.
    • avatar
     Erikson83
     1
     Ta jasne wam mózgu brakuje...wywróżyli se z długopisa...
     • avatar
      anemusek
      -5
      Idą tym samym tropem co Nvidia - po pierwsze układy zamiast do konsol idą do instancji xCloud, a poza tym ograniczanie dostępności ma zmusić do przejścia na pseudochmurę. A gmin oczywiście daje się urabiać i wciskać sobie jakieś głupoty o górnikach.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       nie ma sensownego taniego kinnecta, to nie kupuję.
       obecne problemy z dostępnością to wyłącznie problemy produkcyjne. zachciało się i w konsolach i w pecetach ogromnych GPU, i tak to się kończy.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        nie ma sensownego taniego kinnecta, to nie kupuję.
        obecne problemy z dostępnością to wyłącznie problemy produkcyjne. zachciało się i w konsolach i w pecetach ogromnych GPU, i tak to się kończy.
        • avatar
         gryzoń
         0
         A przed chwilą czytałem na benchmarku poradnik "5 sposobów na to, jak sobie radzić, kiedy nie możesz kupić nowej karty graficznej " w tym jeden sposób żeby kupić konsolę, a tu cyk info że konsol braknie, no wspaniałe wskazówki, kto tam kieruje tą waszą redakcją?
         • avatar
          hovzi
          0
          Oho, kolejny towar dla resellerów.