Karty graficzne

Profesjonalne karty jako koparki kryptowalut? Ten sklep nic sobie z tego nie robi

przeczytasz w 1 min.

Myśleliście, że boom na koparki kryptowalut już minął? Nic bardziej mylnego! Jeden z wietnamskich sklepów pochwalił się nowymi konstrukcjami, które wykorzystują karty graficzne dla profesjonalistów.

Sytuacja na rynku kart graficznych powoli wraca do normy, ale górnicy nie zamierzają rezygnować z biznesu i nadal inwestują pieniądze w sprzęt do kopania kryptowalut. Kopacze podbierają sprzęt nie tylko graczom, ale też profesjonalistom.

Koparka kryptowalut z kartami dla profesjonalistów

Wietnamski sklep NguyencongPC opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia z budowy koparek kryptowalut z kartami Nvidia RTX A4000 – to model z generacjami Nvidia Ampere, który został zaprojektowany głównie z myślą o obliczeniach wizualnych.

Nvidia RTX A4000

Nvidia RTX A4000 - koparka kryptowalut

Budowane koparki korzystają z ośmiu takich kart, co przekłada się na wydajność około 500-515 MH/s przy kopaniu Ethereum (ETH). Według sprzedawcy, taka konstrukcja oferuje lepsze osiągi niż podobna konfiguracja z gamingowymi modelami GeForce RTX 3070 Ti.

Nvidia RTX A4000 - wydajność koparki kryptowalut
Koparka kryptowalut z 8 kartami Nvidia RTX A4000 osiąga około 500-515 MH/s (ETH)

Sklep nie ujawnił ceny koparki, ale sprzęt może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych (jedna karta to koszt około 6 tysięcy złotych). Inna sprawa to to czy kupowanie takiego sprzętu nadal ma sens – wiemy bowiem, że niedługo Ethereum ma przejść z protokołu Proof-of-Work na Proof-of-Stake, więc kopanie na kartach graficznych straci tutaj sens.

Źródło: NguyencongPC

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  topiq
  16
  Z tym niedługo to już piszą od dłuższego czasu i cały czas przesuwają termin.
  • avatar
   gicmo
   3
   "Sytuacja na rynku kart graficznych powoli wraca do normy, ale górnicy nie zamierzają rezygnować z biznesu i nadal inwestują pieniądze w sprzęt do kopania kryptowalut" "nic nie rozumiem - prawda panie Sułku?" Górnicy inwestują pieniądze w sprzęt do kopania tylko wtedy, gdy sytuacja na rynku kart graficznych jest nienormalna?
   • avatar
    bomber2
    1
    Niech to już w końcu szlak trafi...
    • avatar
     szymcio30
     -1
     A kogo to obchodzi skoro to ich pieniądze nie nasze?. Kopanie ma swoje plusy i minusy. To wirtualny hazard dla zamożnych. Strata kilku tysięcy czy milionów jest w ten biznes wliczona. Albo kogos stac na taką zabawe albo nie
     • avatar
      someone1989
      -2
      Kolejny pajac który nie wie, że są dziesiątki innych krypto do kopania a na dzień dzisiejszy na rtx lepiej wychodzi się kopiąc raven niż ethereum
      • avatar
       Elektromonter
       0
       Panie i panowie jeszcze kilka miesięcy i Ethereum żegna się z Proof of work wiec teoretycznie jeśli kopacze nie znajda innej kryptowaluty która można kopać kartami graficznymi sytuacja się unormuje na dobre.
       • avatar
        Goldengecko
        0
        Akurat gracze się nie zmartwią tym że górnicy kupują karty dla profesjonalistów