Monitory

Jedno słowo: ergonomia - monitor LG 32UN880-B

przeczytasz w 2 min.

LG 32UN880-B to monitor, który kosztuje nieco ponad 3000 złotych. Czytaj jednak dalej, bo może się okazać, że to nieduża cena za ergonomię na najwyższym poziomie.

LG 32UN880-B. Monitor ergonomiczny

Podstawka monitora LG 32UN880-B ma zacisk typu C, więc możesz ją umieścić na krawędzi blatu, dzięki temu zyskujesz na nim sporo przestrzeni. Równocześnie nie musisz się obawiać o nieergonomiczne położenie ekranu – jest zupełnie inaczej. Możesz swobodnie to wyregulować, dostosowując wysokość, pochylenie i odległość od oczu, a także obracając wyświetlacz na boki w zakresie aż 280 stopni. Masz więc zapewniony komfort, niezależnie od tego, jak wygląda twoje stanowisko pracy czy nauki. Nie bez znaczenia jest w tym kontekście także możliwość wykorzystania zaledwie jednego przewodu do zasilania i transmisji obrazu – pozwala na to standard USB-C.

LG 32UN880-B. Monitor

Jakość obrazu też niczego sobie

Oczywiście równie istotne, a w sumie nawet ważniejsze jest to, co LG 32UN880-B ma do zaoferowania pod względem obrazu. A ma sporo, bo jest wyposażony w wyświetlacz typu IPS, zapewniający naturalne kolory i szerokie kąty widzenia. Jest to konkretnie panel o przekątnej 31,5 cala oraz rozdzielczości 4K – przestrzeń robocza jest zatem naprawdę duża. W przypadku prac graficznych możesz liczyć na wysoką szczegółowość, a na co dzień – na możliwość swobodnego umieszczenia kilku okien programów obok siebie. W temacie wyświetlacza wypada też wspomnieć o 95-procentowym pokryciu palety DCI-P3. 

Oprócz wspomnianego już portu USB-C, monitor oddaje do twojej dyspozycji także 2 złącza HDMI oraz jeden DisplayPort. Są również dwa dodatkowe porty USB oraz wyjście słuchawkowe, a w razie czego możesz też skorzystać z wbudowanych głośników stereo o mocy 5 W. Co jeszcze warto wiedzieć? Ano choćby to, że LG 32UN880-B jest energooszczędny, prosty w obsłudze (dzięki ekranowemu menu), zdrowy dla oczu (za sprawą redukcji migotania i emisji niebieskiego światłą) oraz wyposażony w specjalne tryby do czytania i grania w gry komputerowe. W końcu nie samą pracą człowiek żyje.

Źródło: LG, informacja własna

Czytaj dalej o monitorach: 

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Megamind
    0
    Do edycji zdjęć - marzenie.