Gadżety

Dobry sen to dobre życie

przeczytasz w 1 min.

LG Breeze to niewielki gadżet, który może przynieść wielką zmianę w twoim życiu. Jego zadanie polega na poprawie jakości snu – na każdym jego etapie.

LG Breeze, czyli słuchaj i śpij

Choć litery „L” i „G” w nazwie LG pochodzą od pierwszych liter tworzących spółkę firm Lucky i GoldStar, to niemal od początku współczesnej historii tej marki kojarzą się raczej z jej hasłem, czyli Life’s Good. Żeby życie faktycznie było dobre, dobry musi być też sen i producent zdaje się podążać tym tropem, bo też jego najnowszym produktem jest Breeze – gadżet czuwający nad efektywnym i jakościowym odpoczynkiem w nocy. Jego prezentacja ma miejsce na targach CES 2023.

Breeze to maleńki gadżet zaprojektowany przez SleepWave – zajmujący się „sennymi” technologiami zespół, działający pod banderą LG. W rzeczywistości to nic innego jak bezprzewodowe słuchawki, które – opierając się na technologii wykrywania i analizy fal mózgowych – odtwarzają odpowiednio dobrane dźwięki. W efekcie użytkownik ma szybciej zasypiać, a jakość samego snu ma być wyraźnie wyższa. 

LG Breeze

Dzięki nieustannemu monitorowaniu fal mózgowych w czasie rzeczywistym LG Breeze potrafi precyzyjnie określić, na jakim etapie snu znajduje się użytkowników. Na podstawie tego dobiera zaś odpowiednie (to znaczy idealnie zsynchronizowane) dźwięki. Wewnętrzne testy wykazały, że użytkownicy dzięki temu zasypiają szybciej i budzą się bardziej wypoczęci. 

Sposób na lepszy sen

Oprócz tego słuchawki LG Breeze przesyłają także szczegółowe informacje na temat czasu i jakości snu do aplikacji na telefon. To pomaga w dokładnej analizie parametrów, co z kolei może okazać się pomocne w eliminowaniu rozmaitych problemów związanych z zasypianiem i samym snem. 

Wypada jeszcze wspomnieć o tym, że słuchawka waży zaledwie 6 gramów, a dołączone do zestawu etui zostało wyposażone w diodę UV LED, która błyskawicznie pozbywa się zarazków, pomagając tym samym w dbaniu o higienę. Niestety na razie nie poznaliśmy ceny.

Źródło: Gizmochina, FoneArena

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  JaYmZ
  6
  Moja św. pamięci babcia mówiła, że zdrowa woda życia doda.
  • avatar
   piomiq
   4
   Patrząc jak to coś jest duże, zastanawiam się czy tej pani na pewno nie przeszkadza w spaniu na boku
   • avatar
    xbk123
    4
    Nie mógłbym zasypiać ze słuchawkami w uszach. Polecam zdrowe żarcie, ćwiczenia, dużo na świeżym powietrzu, mniej gapienia się w ekran smartfona... sen będzie zaje...isty.
    • avatar
     piomiq
     3
     "słuchawki LG Breeze przesyłają także szczegółowe informacje na temat czasu i jakości snu do aplikacji na telefon"
     A wiadomo, czy te informacje nie są przesyłane dalej
     • avatar
      Konrad12
      0
      ja muszę mieć ciszę i spokój, gdy śpię, ale w słuchawkach bym nie zasnął, tak samo w zatyczkach do uszu :D ale na co dzień lubię słuchawki z redukcją szumu, aktualnie z ATH używam ;)