Telewizory

Branża TV dobra dla LG

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma LG Display - jako jedna z nielicznych - odnotowało w Q1 zysk operacyjny ze sprzedaży TV.

LG ekran

Nie jest tajemnicą, że firma LG stawia coraz odważniejsze kroki na rynku telewizorów i jak wynika z najnowszych raportów finansowych – wreszcie jej się to opłaciło. LG Display - jako jedna z nielicznych - odnotowała bowiem w Q1 zysk operacyjny ze sprzedaży TV.

LG Display opublikowało raport dotyczący pierwszego kwartału bieżącego roku, który zakończył się 31 marca. Choć okres ten przeważnie nie należy do najbardziej udanych, firma odnotowała spory zysk operacyjny – i to w ósmym kwartale z rzędu. Jednocześnie pochwalono się swoimi statystykami.

W pierwszym kwartale 2014 roku z fabryk LG Display wysłano do sklepów łącznie 8,33 miliona metrów kwadratowych wyświetlaczy (co choć oznacza 13-procentowy spadek w stosunku do Q4 2013, to jest jednak jak na Q1 wynikiem całkiem niezłym). Panele LCD TV stanowiły 41 proc. przychodów, a monitory – 20 proc. Pozostała część to urządzenia mobilne i przenośne komputery.

Przejdźmy jednak do konkretów – w pierwszym kwartale bieżącego roku oddział LG Display odnotował 5,588 bilionów wonów (około 16 miliardów złotych) przychodów i 94 miliardy wonów (około 277 milionów złotych) zysku operacyjnego. Według danych serwisu Engadget, LG wypadło zdecydowanie lepiej niż jego największy konkurent – Samsung.
 
W czym upatrywać przyczyny tak dobrych wyników? Cóż, niewątpliwie spora liczba nowych modeli o różnych rozmiarach i wykorzystujących różne technologie wyświetlania jest nie bez znaczenia. Firma LG często też decyduje się na wprowadzanie nowinek technicznych. Zdecydowanie duży wpływ mogła mieć także niedawna obniżka cen na rynku amerykańskim i domowym, koreańskim.

Źródło: LG Display, Engadget

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Clover
  Bardzo się cieszę. Robią naprawdę świetne TV (moim zdaniem lepsze od Szajsunga).
 • avatar
  AzMoDaN
  W końcu w Q1 2014 wypuścili aplikację do TVN VoD, to widać jaki zysk :P
 • avatar
  malboro511
  W sklepie RTV ustancie przed wszystkimi TV i zobaczycie że NAJLEPSZEJ jakiści obraz ma tylko LG i SONY, sprawdzcie sami, pozdrawiam
 • avatar
  Vienio43
  "Q1" , "Q4 2013" - a może tak po polsku w końcu to strona w naszym ojczystym języku
  -4
 • avatar
  student84
  Nie ma co się dziwić. To producent naprawdę dobrego sprzętu. Posiadam zarówno telewizor jak i monitor tej firmy i nie mogę narzekać. Dobra cena, solidne wykonanie i bardzo dobry obraz.
 • avatar
  nad30
  Świetna jakość, extra cena za dobry sprzęt i w tym tkwi tajemnica sukcesu. Ale pamiętam jeszcze czasy CD-ROM-mów LG co bym patykiem nie tknoł jaki to był syf, Nowe nagrywarki są fajne i nie zawodne zapewne ( sam dopiero co jedną kupiłem ale nie miałem czasu jej testować to się nie wypowiem ). Oby tak dalej LG
 • avatar
  kurasiok
  Jako że temat dotyczy telewizorów LG, zapytam przy okazji czy wie ktoś może jak zlikwidować w tv 42lv4500 input laga który wynosi !! OKOŁO 70 ms !! ?
 • avatar
  KMyL13
  Sam mam ich telewizor 42LN5400-ZA . Tylko gdyby jeszcze udało mi się zaktualizować jego oprogramowanie :S
  Po pobraniu ze strony producenta najnowszej wersji i wgraniu na pendrive'a TV go nie widzi, natomiast opcja aktualizacji po podłączeniu do dekodera cyfrowego polsatu (HD 5000) nie działa...
 • avatar
  malboro511
  Swojego czasu przewertowała setki płyt z PSX i PS2 wiekszośc masakrycznie zrysowanych ;] do dzisiaj żyleta, więc świadczy to o tym że jest nie do zajechania ;]