Myszki

Z Logitech Lift ulżysz swym nadgarstkom

przeczytasz w 1 min.

Logitech Lift to najnowsza propozycja z nieszczególnie popularnego, a jednak cenionego gatunku myszy wertykalnych. Takie urządzenie zapewnia bardziej naturalny chwyt, a nowy model dostępny jest w zdecydowanie niższej cenie.

Logitech Lift to nowa pionowa myszka do pracy. Jakie są jej atuty?

Nie brakuje użytkowników, dla których te pionowe to najlepsze myszki do pracy. Owszem, trzeba poświecić trochę czasu, by przyzwyczaić się do zupełnie innego ułożenia dłoni, ale z racji, że jest ono bardziej naturalne, cała ręka męczy się mniej. Nadgarstek jest odciążony i większy komfort zyskuje również całe przedramię. To efekt pochylonej pod kątem 57 stopni konstrukcji. Plusem Logitech Lift jest również miękki gumowy uchwyt. 

Lift ma także dwa dodatkowe przyciski funkcyjne i magnetyczne kółko przewijania SmartWheel (z dwoma trybami działania: szybkim i precyzyjnym), a do tego oferuje nawet dwuletnie działanie na baterii i dwie formy łączności bezprzewodowej: z odbiornikiem USB lub przez Bluetooth. Myszkę można sparować z 3 urządzeniami i wygodnie się między nimi przełączać. Wisienką na torcie jest natomiast fakt, że ponad 50% myszki wykonano z tworzyw pochodzących z recyklingu. 

Logitech Lift wygląd

Tańsza od poprzedniczki. Ile kosztuje Logitech Lift? Cena

Logitech Lift nie jest tanią myszką, ale kosztuje o około 100 złotych mniej niż poprzedni wertykalny model tego producenta (MX Vertical). Konkretnie cena wynosi 349 złotych. Oczywiście na rynku dostępne są też znacznie tańsze urządzenia tego typu (jak choćby Tracer Flipper czy Trust Verro) i jesteśmy ciekawi, jak wypadnie w porównaniu z nimi. Na jej korzyść na pewno przemawia aprobata „czołowych instytucji” z zakresu ergonomii. 

Źródło: Logitech

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  vandam
  1
  Nie trzeba poświęcać czasu żeby się przyzwyczaić, po 5 minutach się zapomina o innym położeniu dłoni. Trackball, tablet, obsługa lewą ręką - to wymaga nauki.
  • avatar
   zack24
   1
   Ten układ jest tak fajny, że po pracy czasem przy kompie do giercowania chciałbym, się przesiąść na mysz wertykalną. Kiedyś nawet próbowałem, ale to jednak myszka do pracy.
   • avatar
    Teodor
    -1
    Dwu, trój, czwórklik w gratisie?
    Przez lata używałem myszek tej marki (najwyższe modele), ale wszystkie po pewnym czasie nadawały się do śmieci, więc teraz unikam marki.
    Rozumiem, że reklama, macie z tego kasę, ale nic na to nie poradzę, że mam uraz do tej marki.
    • avatar
     piomiq
     -1
     Dużo taniej można dostać porównywalne i lepsze myszy.
     Zabawne, że na zdjęciu mysz została pokazana zupełnie nie ergonomiczną klawiaturą, w dodatku wykastrowaną o blok numeryczny.
     Używam pionowej Yenkee. co prawda nie ma tego bajeranckiego scrolla, ale reszta działa w jak najlepszym porządku.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Moją najbardziej męczy kciuk jak mnie klika. Mimo, ze dłoń ułożoną w pionie. :P :P :P Co na to Logitech?? :P :P :P
      • avatar
       duzers
       0
       A kupiłem sobie z 10% zniżką.
       • avatar
        duzers
        0
        Otrzymałem przed chwilą i powiem, że myszka jest bardzo dobra. Te ciche kliknięcia to bajka. Szkoda tylko, że nie zrobili cichego 4 i 5 przycisku.