• benchmark.pl
 • Mobile
 • MacBook w roli bezprzewodowej ładowarki do iPhone'a? Taki (a nawet szerszy) jest plan
Mobile

MacBook w roli bezprzewodowej ładowarki do iPhone'a? Taki (a nawet szerszy) jest plan

przeczytasz w 1 min.

Otaczające nas urządzenia mobilne mają jedną wspólną wadę - wymagają częstego ładowania. Apple ma plan na to, jak nieco ułatwić funkcjonowanie użytkownikom. I jest chyba bliskie jego wdrożenia w życie.

Patent Apple prezentuje MacBooka w roli bezprzewodowej ładowarki

Z informacji zamieszczonych we wniosku patentowym złożonym w USPTO (United States Patent and Trademark Office) wynika, że Apple opracowuje metodę dwukierunkowego indukcyjnego ładowania między urządzeniami elektronicznym. Chodzi tu o MacBooki, a także tablety iPad, smartfony iPhone oraz inteligentne zegarki Apple Watch.

Wprawdzie mowa o dwóch kierunkach, ale najbardziej rozsądny scenariusz powinien zakładać, że to większe urządzenie będzie oddawać energię mniejszemu. Skorzystanie z rozwiązania omawianego we wniosku patentowym byłoby bardzo proste, użytkownik musiałby jednie umieścić smartfona na MacBooku.

MacBook w roli bezprzewodowej ładowarki do iPhone'a

Ładowanie zwrotne Apple jest bardzo blisko

Często jest tak, że producenci kończą swoje plany na patentach. W tym przypadku powinno być jednak inaczej, omawiane rozwiązanie wydaje się wręcz koniecznością w sprzętach Apple, coraz śmielej poczynają sobie bowiem na tym polu konkurenci.

Omawiany wniosek pochodzi z grudnia zeszłego roku, aczkolwiek nie jest zupełnie nowy. To zmodyfikowana wersja wcześniejszych, podobnych wniosków, które Apple składa już od kilku lat. Nie brakowało zresztą głosów, że już w przypadku zeszłorocznych iPhone'ów było o krok od zaimplementowania dwukierunkowego ładowania zwrotnego.

Źródło: iphonehacks, @SonnyDickson

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  _SnR_
  5
  Oczywiscie ladowac bedzie jedynie urzadzenia jednej jedynej firmy... No bo inne beda zupelnie przypadkowo I "niezamierzenie" niekompatybilne. A to pech. No coz to zapewne w imie rozwoju technologii I innowacyjnosci
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Generalnie od jakiegoś czasu się zastanawiałem dlaczego ten patent to nie standard w laptopach bardzo przydatne