Internet

Megaupload: użytkownicy pozwą FBI za zamknięcie witryny

przeczytasz w 1 min.

Zablokowano legalne dane

Prawdopodobnie opinia publiczna nigdy nie dowie się czy Megaupload został tak naprawdę zamknięty z powodów naruszania własności intelektualnej, czy też przez nową usługę muzyczną. Co jest pewne, to fakt, że serwis pozwalający na ściąganie olbrzymiej ilości pirackich treści - po interwencji FBI - nie działa. Jednak, jak twierdzą obrońcy strony, ucierpieli też niewinni użytkownicy. W związku z tym rozpoczęte zostało międzynarodowe podpisywanie skargi.

Partia Piratów z Katalonii twierdzi, że w porozumieniu z innymi tego typu ugrupowaniami z wielu krajów bada straty wszystkich, którzy na Megaupload trzymali w pełni legalne pliki, takie jak prywatne zdjęcia czy dokumenty. Według nich, zamknięcie serwisu nastąpiło dlatego, że FBI miało podejrzenia, jakoby niektóre treści naruszały w pewien sposób prawo autorskie, nie zważając na miliony korzystających ze strony, którzy magazynowali tam ważne, legalne dane.

Megaupload


Po kroku ze strony Partii Piratów, swoje zainteresowani wykazali również inni spece prawni i organizacje. Czy cokolwiek z tego wyniknie? Czy jest to misja skazana z góry na niepowodzenie, czy może skuteczne pokazanie, jak z ofiary zmienić się w pozywającego? Każdy, kto czuje się pokrzywdzony zamknięciem Megaupload może dołączyć się do skargi na specjalnej stronie.
 

Więcej o ograniczaniu działań pirackich serwisów:

Źródło: Hexus

Komentarze

51
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Michu55
  15
  Tyle lat megaupload działało, a nagle przed otwarciem nowej platformy muzycznej gdzie wytwornie były zbędne jest zamykane za piractwo. FBI jak i nasz zakłamany Donek dawno się sprzedali... KASA i nic więcej tym światem rządzi.
  • avatar
   Konto usunięte
   12
   I to jest właśnie chmura dzisiaj jest a jutro nie ma heheh I pomyśleć, że Windows ma być w chmurze.

   W życiu nigdy swoich ważnych plików nie wyśle na obcy serwer!
   • avatar
    phillosoff
    11
    Bardzo dobra inicjatywa. Niech rządzący nie myślą, że mogą wszystko zrobić, a obywatele nic. Zbyt często jest tak, że z pełną zaciekłością ściga się ludzi za błahe pomyłki, czy też niszczy się ich przez czyjąś złą wolę, ale podobne pomyłki władz i urzędników uchodzą im płazem. Gdybym trzymał na Megaupload moje ważne pliki i straciłbym je, to na pewno dochodziłbym swoich praw.
    • avatar
     Konto usunięte
     6
     ACTA to nie tylko internet na przykład wieprzki na ubój też są modyfikowane genetycznie te geny są patentowane czyli też chronione niedługo rolnik będzie musiał mieć licencję na zboże i żywiec

     czy tego chcecie? To zaczyna być najgorszy horror jaki kiedykolwiek był na ziemi. A Tusk jest za korporacjami i robi z nas bandytów co ściągają nielegalne pliki.

     Podobno USA naciska na ratyfikacje tego w Polsce!
     • avatar
      Jozio
      4
      no ja tam miałem SWOJE własnoręcznie wykonane filmiki bo był to dobry i stabilny serwer z plikami, niestety all usunięte :|
      • avatar
       Eddek
       4
       No to teraz pozywamy wladze federalne USA za bezprawne przywlaszczenie wlasnosci intelektualnej milionow uzytkownikow, ktorzy trzymali tam swoje wlasne pliki. Nikt nigdy nie mowil, ze prawo dziala tylko w jedna strone.
       • avatar
        webmaniack
        3
        ja tak się zastanawiam, jak dostawcy Internetowi będą w stanie sprawdzać co ściągamy "w locie". Jeżeli kilku gigabajtowe pliki będą spakowane RAR + nazwy plików zaszyfrowane + hasło na archiwum, to jakiej mocy obliczeniowej by potrzebowali, gdyby ściągało takie pliki 1000 osób na raz. Nie mówię już o dużo większych ilościach, ale wystarczy już te 1000 osób, żeby zasapać stacje obliczeniowe.
        Powiecie, że będą sprawdzane "potem" lecz "potem" nie istnieje, z racji tego, że zanim sprawdzą te pliki, będzie ściągniętych już setki tysięcy innych. Wszystkie spakowane i zaszyfrowane. W locie nie są w stanie tego sprawdzić, a jakby mieli to wszystko ściągać do siebie, to miejsca by im brakło. Potem musieliby każdy plik przyporządkować do konkretnego IP, IP do właściciela. Potem przekazać sprawę do ACTA, przesyłając pliki (dowody) oraz IP. ACTA miałoby tysiące takich spraw, opóźnienie byłoby niesamowite. BA! IP nie jest obecnie dowodem ostatecznym (hasło na sieć nie jest obowiązkowe, ba, może ktoś się włamać, niektóre osiedlówki mają jedno IP i tak można wymieniać w nieskończoność). Poza tym nadal będą problemy prawne, pozwy, protesty, przepełnione więzienia, niska szkodliwość społeczna, brak wpłat kar pieniężnych. Nie byliby w stanie tego wszystkiego ogarnąć.

        Co do tego szyfrowania plików, to wyobraźcie sobie, że RAR wymaga stosunkowo mało mocy, jakby zrobić specjalny format kompresji, który wymaga jeszcze więcej mocy, wtedy mogli by nas pocałować tam gdzie światło nie dochodzi :)
        • avatar
         hideo
         3
         jeśli ktoś zapłacił za legalny dostęp do serwisu i korzystał przykładowo tylko z legalnych plików do pracy to moim zdaniem taka osoba faktycznie miałaby szanse na wygraną w sądzie bo poniosła finansowe straty przez zamknięcie serwisu dostęp do którego ma przecież opłacony, jakiś zwrot kosztów powinien istnieć
         • avatar
          Konto usunięte
          1
          Nieśmiertelne "The Pirate Bay"
          • avatar
           Konto usunięte
           1
           Moim zdaniem powód był oczywisty: wielkim korporacjom odpłynęłoby trochę pieniędzy, więc w ostry sposób rozprawili się z konkurentem, bądź co bądź szanowanym w środowisku internetowym.
           Co do pozwu- ludzie nie wygrają, bo tutaj sprawa się szczytów władzy, tam są niesamowite kliki, układy, tacy ludzie nie cofną się przed niczym (nawet złamią prawo, mimo że to USA) aby chronić swe interesy. Tym bardziej nie ugną się przed zwykłym internautami.
           Pozdrawiam.
           • avatar
            markozpl
            1
            NightSlash
            z tego co wiem to wszystkie banki genetyczne zboża są w posiadaniu 3 firm z usa.
            więc wiesz komu płacisz za zboże :-)
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Tyle wam powiem ze szkoda firmy
             • avatar
              Konto usunięte
              -2
              Nie mam nic przeciwko takim serwisom hostingu i uploadowania, ale niech dokladnie sprawdzaja wrzuty, niech nie dopuszczaja nielegalnego softu i bedzie zero problemow.
              • avatar
               Konto usunięte
               -2
               A ja na to, że jest taka organizacja NATO... Manieczki jedziemy!
               • avatar
                kopczenko
                -23
                I dobrze niech skarżą.. wszystkim megaupload i megavideo tylko sie kojarzylo z piractwem.. Dobrze ze swoje pliki wrzucalem na chomikuj.. ale po tych akcjach z mega i filesonic/serve trzeba bedzie je posciagac i zgrac..
                • avatar
                 tomx1989
                 0
                 Pozostaje tylko czekać aż uruchomią http://www.meegaupload.net/
                 • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  * sięga szczytów