Internet

Brakowało nam jej. Messenger odzyskuje świetną funkcję

przeczytasz w 1 min.

Facebookowy Messenger nierzadko jest podstawową aplikacją do komunikacji wśród pracowników, studentów czy rodzin. Umożliwia dzielenie się przemyśleniami czy linkami, ale przez długi czas nie pozwalała na tworzenie ankiet. Te jednak nareszcie powróciły.

Ankiety na Messengerze powróciły. Nareszcie!

Ankiety w aplikacji Messenger były już kiedyś dostępne, ale potem na długie miesiące z niej zniknęły. Czekaliśmy na nie i czekaliśmy. Teraz wraz ze słoneczną pogodą zostały jednak przywrócone – z może i niewielkimi, ale jednak nowinkami. Można je już tworzyć zarówno na smartfonach i tabletach z Androidem i iOS-em, jak i na komputerach (a to ostatnie samo w sobie również jest nowością). 

Uwaga! Niestety ankiety znów zostały wyłączone.

Ankiety w Messengerze przydają się, gdy trzeba ustalić wspólną decyzję albo też przegłosować najlepszą z zaproponowanych opcji. To praktyczne narzędzie zarówno w prywatnym, jak i służbowym środowisku. 

Jak zrobić ankietę na messengerze:

 • w oknie aplikacji kliknij plusik (+) w dolnej części ekranu, 
 • wybierz opcję „ankiety”, 
 • wprowadź pytanie i odpowiedzi
 • i zatwierdź, klikając przycisk „Utwórz ankietę”

Natomiast aby zagłosować (albo dodać inną odpowiedź), wciśnij przycisk pod ankietą, zaznacz opcję, która cię interesuje i kliknij „Prześlij”. 

Ankiety na Messengerze można tworzyć we wszystkich czatach grupowych, w których biorą udział więcej niż 2 osoby. Po przerwie nabrały one nieco ładniejszego wyglądu i powinny też lepiej działać. Czas pokaże, czy będzie tak w rzeczywistości. Na razie nie mamy uwag, a wy?

Źródło: Messenger News, Irfan Ahmad, We are Social Media

Czytaj dalej o Facebooku: 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -9
  To nie można zadzwonić do tych znajomych i z nimi przedyskutować jakiegoś problemu?
  • avatar
   Ksaomna
   0
   W grupie gdzie jest ponad 50 osób jest to bardzo przydatna funkcja. Szybko i rzeczowo dowiemy się co niektórzy sądzą na dany temat i nie trzeba marnować dużo czasu super że funkcja wróciła. A no i jeszcze trochę można pomarudzić bo dalej nie ma ustawiania spotkań :(