• benchmark.pl
 • Gry
 • Konami chce 10$ za dodatkowy slot na zapis rozgrywki w Metal Gear Survive
Gry

Konami chce 10$ za dodatkowy slot na zapis rozgrywki w Metal Gear Survive

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Konami życzy sobie 10 dolarów za dodatkowe miejsce na zapis rozgrywki w Metal Gear Survive. W takiej sytuacji powiedzieć, że to kontrowersyjne rozwiązanie, to właściwie tak, jakby nie powiedzieć nic.

Nikt nikogo do niczego nie zmusza, ale to nie usprawiedliwia składania nieeleganckich propozycji. Tego zaś dopuściła się firma Konami w grze Metal Gear Survive, która jest już oficjalnie dostępna na naszym rynku.

Co to za propozycja? Zanim odpowiemy, musimy wyjaśnić, że (jak niestety ma to miejsce coraz częściej) w grze jest obecna wirtualna waluta (SV), której jednak nie da się zdobyć w trakcie rozgrywki, a jedynie można ją kupić za prawdziwe pieniądze. Dla przykładu pakiet 1150 monet jest wyceniony na 10 dolarów, a 1000 monet kosztuje… dodatkowe miejsce na zapis stanu gry.

Krótko mówiąc, oferta brzmi następująco: chcesz rozpocząć zabawę z nową postacią bez utraty dotychczasowego postępu? – Należy się 10 dolarów. 

Metal Gear Survive SV
screen: USGamer

Gra Metal Gear Survive od momentu zapowiedzi wzbudzała niezbyt pozytywne emocje. Wielu graczy widziało w niej próbę zniszczenia marki Metal Gear przez Konami po tym, jak w nie najcieplejszych stosunkach zaprzestała współpracować z Hideo Kojimą. Cóż, jeśli rzeczywiście tak jest, to wyszło całkiem nieźle…

Samą grę spotkało mieszane przyjęcie – nie brakuje zarówno pozytywnych, jak i negatywnych opinii. Z uczciwości należy dodać, że tych pierwszych jest na Steamie więcej (dokładnie 76 proc.), ale już na Metacritic – mniej. 

Przykro patrzeć, że Konami – tak jak niedawno EA (w Star Wars: Battlefront II) – prowadzi działania, które mogą mieć niszczycielski wpływ na branżę elektronicznej rozrywki. Jak jednak pokazują wyniki finansowe różnych wydawców – mikropłatności po prostu się opłacają.

Źródło: Wccftech, TweakTown, Metacritic, Steam

Komentarze

15
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mam 41 lat i gram od 1985 roku, nie myślałem, że czegoś takiego dożyje... płatny save.... no urwał mać... pojepało tych ludzi. za taki pomysł należy się karny utas w ryj i globalny ban od graczy. niestety, bana nie będzie ze względu na ilość baranów chętnych do strzyżenia... mikro płatności zabijają magię gry. zbulwersowałem się :) pozdrawiam
  21
 • avatar
  Mamy wiele innych pomysłów na zarobek płatnych dodatków:
  -DLC tekstury high
  -DLC Shadows on
  -DLC szybsze wczytywanie zapisów gry
  -DLC Cheats
  -DLC miejsca na zapis gry - już uprzedzili EA
  -DLC remaster, czyli dwa pierwsze punkty w wersji pudełkowej
  -DLC dubbing PL
  -DLC zostań beta testerem
  -DLC granie bez dostępu do Internetu
  -DLC własne imię postaci

  Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
  17
 • avatar
  Pazerność twórców czy też wydawców zaiste szybko się zemści.
 • avatar
  Brakuje mema z EA i Konami "hold my beer"
 • avatar
  Nie bronię producentów ale jakby ludzie nie płacili to by było za darmo, a tak to widzą żę pieniądz płynie to idziemy głębiej, płatne save, ustawienia i tak dalej. Przestańmy kupować to i twórcy przestaną wymyślać. Ale co ja tam wiem.
 • avatar
  Ja już powoli porzucam ten rodzaj rozrywki, wole coś outdoor porobić, zdrowiej!