Oprogramowanie

Office będzie droższy. Microsoft przedstawił nowe ceny

przeczytasz w 1 min.

Nowy cennik usługi Microsoft 365 będzie dotyczył na razie tylko firm. Użytkownicy indywidualni oraz szkoły póki co mogą cieszyć się niezmienionymi cenami. Pozostali od przyszłego roku muszą przygotować się na większe wydatki.

Microsoft 365 zdrożeje od marca 2022 roku. Zmienią się ceny Office

Choć o wzrostach cen za usługi abonamentowe słyszymy niemal ciągle - usługa Microsoft 365 przez ponad 10 lat była sprzedawana za tę samą, niezmienioną cenę.

W końcu jednak i gigant z Redmond stwierdził, że można “wycisnąć” więcej z portfeli użytkowników. Zmiany cen jak na razie zostały ogłoszone wyłącznie dla pakietów firmowych, a zostały one podyktowane rozwojem funkcjonalności platformy. Co to dokładnie oznacza?

Microsoft twierdzi, że wartość świadczonych usług w ciągu ostatnich lat znacząco wzrosła - a to za sprawą dodania 24 aplikacji oraz 1,4 tysiąca nowych funkcjonalności.

Nowe ceny Microsoft 365 (za użytkownika miesięcznie) będą obowiązywać od 1 marca 2022 roku i obejmą pakiety:

 • Microsoft 365 Business Basic: 6 dol. (poprzednio 5)
 • Microsoft 365 Business Premium: 22 dol. (poprzednio 20)
 • Office 365 E1: 10 dol. (poprzednio 8)
 • Office 365 E3: 23 dol. (poprzednio 20)
 • Office 365 E5: 38 dol. (poprzednio 35)
 • Microsoft 365 E3: 36 dol. (poprzednio 32)

Jak myślicie, czy usługi Microsoftu dla klientów indywidualnych czeka podobna podwyżka cen? Dajcie znać w komentarzu.

Źródło: microsoft.com

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  21
  Wolę wydania nieabonamentowe. Wiem, że uniwersalność i mobilność tutaj jest przewagą dla takich pakietów, ale można i tak w chmurze pracować i pobierać sobie to co tam udostępniamy.
  • avatar
   Dekard
   13
   Całe szczęście LibreOffice jest darmowy i z roku na rok coraz lepszy.
   • avatar
    Dzentel
    9
    A od 15 lat te same nie poprawione funkcjonalności jak udostępnianie plików do współpracy z wieloma użytkownikami - nie działają makra, nie można dodawać formatowania warunkowego, istniejące formatowania i formuły wysypują się po dodaniu nowego wiersza, beznadziejnie rozwiązane hasła i zabezpieczenia plików.... Mam w domu 2010 pro plus i w pracy 365, poza warstwa wizualna brak różnic - ciągle te same wady i ograniczenia...
    • avatar
     Barubar24
     1
     Pamiętam jak ludzie narzekali na cenę Windowsa, a kupowali go raz na kilka lat. Teraz za takiego Office 365 w 2 lata płacisz więcej niż zakup licencji na Windows Home.
     • avatar
      kitamo
      1
      Wszystko drozeje niestety.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       ja tam się cieszę że drożeje. do użytku domowego niech kosztuje 5000zł na 1 stanowisko, a do firmowego 25000zł też na 1 stanowisko. i żadnych licencji zbiorczych :)
       • avatar
        spyman
        0
        Serio ludzie używają jeszcze Microsoft Office? Kiedyś nie wyobrażałem sobie pracy bez Office ale to było wiele lat temu. Od dawna korzystam z darmowego OpenOffice i nie widzę żadnego powodu żeby korzystać z Microsoftu.
        • avatar
         KMN123
         0
         Microsoft "odpuścił" już kilka lat temu rynek konsumencki, a żyje głównie z firm, które nie mogą sobie pozwolić na hackerstwo. Klient indywidualny nawet przy obecnych cenach nie jest zainteresowany zakupem oficjalnej licencji. Zbyt łatwo jest wejść w posiadanie nielicencjonowanych wersji produktów MS. Z drugiej strony MS korzyść ma taką, że popularyzuje swoje produkty i zmniejsza zainteresowanie klientów indywidualnych produktami innych firm.