Internet

Microsoft chciał kupić Facebooka za 24 miliardy dolarów

przeczytasz w 1 min.

Sytuacja miała miejsce kilka lat temu, gdy Facebook jeszcze nie był aż takim gigantem, jak dzisiaj.

Najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie mógłby dziś wyglądać zupełnie inaczej. Były dyrektor generalny Microsoftu i miliarder Steve Ballmer przyznał w ostatnim wywiadzie dla CNBC, że kilka lat temu technologiczny gigant chciał kupić Facebooka

Sytuacja miała miejsce w 2010 roku, kiedy to Facebook był już popularny, ale zdecydowanie nie można było mówić o takim sukcesie jak dzisiaj. Dlatego też Ballmer proponował wówczas Zuckerbergowi za jego portal 24 miliardy dolarów.

Zuckerberg, jak wiemy, odmówił i czego by o nim nie mówić, była to bardzo rozsądna i niezwykle opłacalna decyzja. Dziś Facebook wyceniany jest bowiem na… ok. 374 miliardy dolarów. Sam Zuckerberg zaś jest czwartym najbogatszym człowiekiem na świecie, z fortuną wynoszącą 56 miliardów dolarów.

Do transakcji nie doszło, ale sam Ballmer nadal interesował się portalami społecznościowymi. Dlatego też od kilku lat jest inwestorem na Twitterze. Pełnym zakupem tego portalu Amerykanin nigdy jednak nie był – przynajmniej tak twierdzi – zainteresowany. 

Microsoft zaś, zgodnie ze swoją nową polityką, postanowił pójść w portale społecznościowe, tyle tylko że biznesowe. Dlatego też w czerwcu kupił popularną platformę LinkedIn za 26 miliardów dolarów.

Źródło: CNBC

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  8
  Może będą chcieli kupić BENCHMARK.PL :D:D:D:D
  • avatar
   Pankracy666
   6
   Jak fajnie, można ukraść komuś pomysł, zostać zmuszonym przez sąd i zapłacić parę groszy odszkodowania oraz zostać 4 miliarderem na świecie. Wypas :).

   Świat jest piękny...
   • avatar
    Foxy the Pirate
    3
    [Streszczenie] 7 lat temu microsoft chciał kupić inną firmę. Dzięki za info.
    • avatar
     cyberant
     0
     jak by MS kupił FB kilka lat temu, to właśnie by go zamykali bo by im sie nie opłacał... MS nie ma pomysłu na siebie