Przeglądarki WWW

Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej - te funkcje trafią wkrótce do Microsoft Edge

przeczytasz w 1 min.

Przejście na silnik Chromium oznaczało nowy początek dla przeglądarki Microsoft Edge. Ten początek zdecydowanie można nazwać udanym, a będzie jeszcze lepiej. Gigant z Redmond przedstawił plany na najbliższą przyszłość.

Microsoft Edge z silnikiem Chromium jest już dostępny w stabilnej wersji i pomimo obszernej listy cech, dla których warto mu dać szansę, wciąż sporo mu brakuje. Krótko mówiąc: jest niekompletny. Program jest jednak dynamicznie rozwijany i w nadchodzących tygodniach doczekamy się aktualizacji, które rozszerzą jego funkcjonalność o składniki, jakich można i należy wymagać od przeglądarki w 2020 roku.

Tak zmieni się Microsoft Edge w najbliższych tygodniach

Już wkrótce przeglądarka Microsoft Edge pozwoli wreszcie na synchronizację historii i rozszerzeń pomiędzy urządzeniami, obsłuży motywy ze sklepu Chrome, umożliwi wybranie pasującej opcji podczas otwierania plików (uruchom, pobierz, zapisz jako) i odda narzędzia do rysowania po stronach… 

Microsoft Edge

Zapyta, czy na pewno chcemy wyjść, gdy będziemy mieli otworzonych kilka stron, zaoferuje podgląd kart i odkładanie ich na później, obsłuży gesty myszy, będzie miała odświeżony interfejs zgodny z filozofią Fluent Design oraz pozwoli na logowanie się za pomocą konta Google. Wreszcie – po wersjach na systemy Windows i macOS – trafi też na Linux.

Ale tak naprawdę Microsoft Edge zmienia się już teraz

Wcześniej Microsoft Edge został wzbogacony o obsługę Dolby Vision – jednego z najlepszych formatów HDR – co docenić mogą przede wszystkim użytkownicy Netfliksa. W ramach aktualizacji pojawiło się też między innymi narzędzie do podświetlania tekstu w PDF-ach oraz poprawki związane z trybem czytnika.

Sprawdziliście już w akcji przeglądarkę Microsoft Edge z silnikiem Chromium? A może korzystacie z niej regularnie? Dajcie znać, jakie są wasze odczucia.

Źródło: MSPowerUser, Microsoft Tech Community, informacja własna

Sprawdź również te programy:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  muchoborek
  4
  Korzystam z przyjemnością. Wszystkie rozszerzenia których potrzebowałem - zainstalowałem albo od Microsoftu, albo z Chrome Web Store. W maksymalnym stopniu staram się uniezależnić od usług Google, stąd ten wybór.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Edge jest świetnym downloaderem dla jakiejkolwiek innej sensownej przeglądarki :)
   • avatar
    Kenjiro
    -4
    Do bani ten nowy Edge. Nawet ikony profilu nie da się wyłączyć/ukryć. Dostosowanie programu cofnęło się o 5 lat i jest 10 lat za starym Firefoksem i 15 lat za starą Operą.