Ciekawostki

Microsoft rzuca wyzwanie Google

przeczytasz w 1 min.

Jak twierdzi serwis The Information, Microsoft przygotowuje nową wersję swojej wyszukiwarki Bing, która wykorzysta sztuczną inteligencję do odpowiadania na niektóre zapytania. W ten sposób firma chce rzucić wyzwanie Google.

Wyszukiwarka Bing zmieni swoje oblicze

Bing, wyszukiwarka Microsoftu, nie cieszy się dużą popularnością. Najnowsze informacje wskazują, iż w 2022 roku korzystało z niej 22,94% użytkowników, w porównaniu do 70,47% osób, które na co dzień używają Google. Kto wie, może w najbliższym czasie się to zmieni.

Jak poinformował serwis The Information, powołując się na dwie osoby bezpośrednio zaznajomione z planami firmy, Microsoft pracuje nad uruchomieniem nowej wersji swojej wyszukiwarki Bing, wykorzystującej sztuczną inteligencję stojącą za uruchomionym przez OpenAI chatbotem ChatGPT.

Google mocno obawia się narzędzia OpenAI, a szczególnie tego, że zakończy ono panowanie tradycyjnych wyszukiwarek. Gigantowi technologicznemu brak spokoju zagwarantować może również Microsoft, który w swojej wyszukiwarce będzie wykorzystywać ChatGPT do odpowiadania na niektóre zapytania, zamiast wyświetlania tylko listy linków.

The Information zapowiedział również, iż „Bing nadal będzie polegać na własnej technologii w celu uzyskania większości wyników wyszukiwania”, ponieważ GPT nie ma na celu „ciągłego przeglądania sieci ani dostarczania informacji w czasie rzeczywistym, tak jak robi to wyszukiwarka”.

Nowa funkcja może zostać uruchomiona już przed końcem marca.

Źródło: theinformation.com, netmarketshare.com

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  4
  Jak dla mnie bomba :)

  Ważne, że GPT-3 pozostaje dobrem publicznym, a nie technologią zmonopolizowaną przez jedną korporację.
  • avatar
   baertus11
   2
   czy pierwszeństwo w prezentacji wyników będą miały strony poprawne politycznie?
   • avatar
    Kenjiro
    1
    I zamiast wyników, które są jednoznaczne, otrzymasz listę luźno powiązanych linków, bo tak "algorytm" zrozumiał. Ciekawe jak rozwiążą dodatkowe klasyfikatory w rodzaju +, -, czy site:*.
    • avatar
     starymaciej
     1
     Wczoraj myślałem że skoro AI sie robi zagrożeniem dla Googla to Bing powinien zaopatrzyć się w takowy mechanizm, a tu proszę news o tym na nastepny dzień :) Pod wzgledem samej wyszukiwarki, jeżeli to będzie dawało radę całkiem celnie przeszukiwać internety, a przy okazji będzie lepiej rozumialo zapytania (czego mam wrażenie Google zaprzestalo jakies 2.5 lata temu) to Bing może stać się bardziej sensowną alternatywą... No jestem ciekaw wyników w najbliższym czasie
     • avatar
      kaalus
      1
      Świat nie potrzebuje kolejnej wielkiej korporacji śledzącej użytkowników i zalewającej ich reklamami. Google jest be, ale Microsoft jest dużo, dużo gorszy. Od Google mamy chociaż za darmo takie cuda jak Google Maps, Chromium, Android czy Google Search. A co mamy od Microsoftu? Płatny wirus zwany Office i śmieciowy system operacyjny Windows, który od 15 lat już by nie istniał gdyby nie ich monopol na gry.
      • avatar
       0
       Będzie można pytać po polsku?
       • avatar
        piomiq
        0
        "Microsoft przygotowuje nową wersję swojej wyszukiwarki Bing"
        Google już pewnie się boi