• benchmark.pl
 • Windows 10
 • Windows 10 nie otrzyma nowości. Microsoft ogłosił wstrzymanie aktualizacji opcjonalnych
Systemy operacyjne

Windows 10 nie otrzyma nowości. Microsoft ogłosił wstrzymanie aktualizacji opcjonalnych

przeczytasz w 1 min.

Microsoft skoncentruje się teraz na aktualizacjach bezpieczeństwa systemu Windows 10, zawieszając opcjonalne.

Firmy na całym świecie zostały zmuszone do zmiany sposobu prowadzenia działalności, a pracownicy przeszli na pracę zdalną. Programiści Microsoftu również pracują ze swoich domów, co skłoniło firmę do podjęcia decyzji o zmianie sposobu dostarczania aktualizacji zbiorczych użytkownikom.

Brak nowości dla Windows 10

Firma tymczasowo wstrzyma wydawanie aktualizacji dla systemu Windows 10. Dotyczy to tylko aktualizacji opcjonalnych (niezwiązanych z zabezpieczeniami), wydawanych na wszystkie wersje Windows 10, które są oficjalnie obsługiwane przez Microsoft.

Prace skoncentrują się teraz na aktualizacjach zabezpieczeń, które mają pojawiać się zgodnie z planem. Priorytetem firmy jest zapewnienie lepszej ochrony i stabilności systemu.

Zmiany mają wejść w życie w maju, ale nie wiadomo na jak długo. Do tego czasu wszystko ma działać po staremu. Możemy zatem spodziewać się kilku opcjonalnych aktualizacji w przyszłym miesiącu.

Microsoft idzie śladem Google

Google podjął podobną decyzję ogłaszając wstrzymanie aktualizacji Chrome, również skupiając się na zapewnieniu bezpieczeństwa.

Przy tak dużej ilości ludzi pracujących zdalnie nie ma co się dziwić, że firmy chcą maksymalnie ograniczyć potencjalne problemy z działaniem ich produktów. Duże nasilenie ataków hakerskich wykorzystujących związaną z koronawirusem panikę, również nakłania do staranniejszego dbania o bezpieczeństwo naszych urządzeń.

Źródło: Engadget

Warto zobaczyć również:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kombajn
  0
  A ludzie się zastanawiali czego potrzeba żeby MS przestał psuć Windowsa updatami. Już wiadomo - pandemii.
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   A jeszcze nie dawno na tym i innych stronach twierdzono że praca zdalna to taki super nowoczesny, przyszłościowy styl pracy. Gdzie są teraz te waszew bzdurne wywody? ha ha ha
   • avatar
    Kenjiro
    -2
    Czyli w kwietniu zdążą jeszcze zepsuć miliony urządzeń?