Gry komputerowe

3 powody, dla których Minecraft 1.19: The Wild Update zaskoczy każdego gracza

przeczytasz w 2 min.

Nadal czekamy na Minecraft 1.18, a tymczasem, podczas odbywającego się w weekend Minecraft Live, Mojang zapowiedział  nowego patcha 1.19 - The Wild Update. Jak zmieni się gra w najbliższym czasie?

Jak pewnie większość graczy wie, Mojang rozłożył patch 1.17 na dwa oddzielne update’y, z uwagi na dużą ilość zmian. Miały się w nim znaleźć między innymi nowe biomy, wyższe i bardziej realistyczne góry oraz zmiany w generowaniu jaskiń i podziemi. Wszystko to zostało przeniesione do patcha 1.18, który ma pojawić się pod koniec 2021 roku. 

Tymczasem jednak pojawiła się zapowiedź The Wild Update, z premierą zapowiadaną na 2022 rok, która niesie ze sobą mnóstwo kolejnych zmian w Minecraft, grze rozwijanej już od ponad 10 lat. Mojang twierdzi, że bagna będą bardziej bagienne, ciemność będzie ciemniejsza, a obszary jeszcze większe niż kiedykolwiek. 

Minecraft 1.19 w klimacie grozy

Nowością w The Wild Update będzie z pewnością mroczny biom Deep Dark, w którym pojawią się starożytne miasta pełne tajemnic, świątynie oraz różne inne struktury, w których znajdziecie ołtarze oraz skrzynie ze skarbami. 

W grze pojawią się niepokojące dźwięki oraz nastrojowa muzyka. Z pewnością będzie to dodawało klimatu podczas chodzenia po nowej odsłonie bagien, wzbogaconej o wielkie mangrowce, pod których korzeniami będzie można się swobodnie przemieszczać. Na bagnach pojawią się także nowe stworzenia, czyli żaby, kijanki i świetliki.

Nowe bloki - sculk catalyst i sculk shrieker

Ciekawie zapowiadają się nowe bloki, czyli sculk catylst oraz sculk shrieker. Pierwszy będzie wykrywał, kiedy mob obok niego umrze, a to sprawi, że jeden z bloków zostanie zamieniony w  sculk sensor i cały biom się rozrośnie. Sculk shrieker natomiast, jeśli zostanie aktywowany, między innymi poprzez nastąpienie na niego, wyda z siebie sygnał świetlny i dźwiękowy, a późniejgracza pochłonie chwilowa ciemność. Aktywowany zbyt często, spowoduje pojawienie się Wardena, przed którym lepiej uciekać. Oczywiście po cichu, bo reaguje na zapachy i dźwięki.

Ogłoszenie nowego moba

Podczas streamu można było także poznać nowego moba, który został wybrany przez społeczność. Wygrał Allay, czyli przyjazny, lewitujący mob. Wyróżnia się tym, że otrzymawszy dany przedmiot, będzie przeczesywać okolice i szukać jego kolejnych egzemplarzy.

Jak widać, patch 1.19 zapowiada się całkiem ciekawie, szczególnie jeśli chodzi o nowe bloki oraz mroczny klimat, który pewnie nie raz sprawi, że pojawią wam się ciarki na plecach.

A wy którego z update'ów nie możecie się doczekać najbardziej?

Żródło: youtube.com

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marucins
  -5
  O i znowu kolejne zaskakiwać, a sądziłem że w dniu dzisiejszym będzie spokój a tu znowu zaskakiwać.
  • avatar
   Azakes
   0
   Wszystko świetnie ale dalej boli że rozwój tej gry jest tak powolny. Jednak Mojang to nie jest już małe studio a część molocha. Mogli by raz w miesiącu coś nowego dodawać.