Gry

Minecraft to fenomen. Te liczby robią wrażenie

przeczytasz w 1 min.

Minecraft jest najlepiej sprzedającą się grą w historii. Ale to nie wszystko – jest też prawdziwym fenomenem z tego względu, że przyciąga do ekranów największą liczbę osób.

Minecraft ma 140 milionów (aktywnych) graczy

Od czasu premiery w 2011 roku Minecraft znalazł ponad 238 milionów nabywców, co stawia go na pierwszym miejscu w rankingu bestsellerów wszech czasów w kategorii „gry”. To nie ten wynik jest jednak najbardziej imponujący. Na to miano zasługuje fakt, że aktualnie liczba aktywnych graczy wynosi w przypadku hitu studia Mojang aż 140 milionów (a to – dla porównania – dokładnie tyle, ile sprzedało się egzemplarzy gry Grand Theft Auto V, zajmującej drugie miejsce we wspomnianym zestawieniu). 

Imponujące statystyki Minecrafta

Minecraft dotarł do prawie każdego zakątka na świecie – egzemplarze tej gry sprzedały się nawet w Watykanie i na Antarktydzie. Chwaląc się tym, Microsoft ujawnił również, że: 

 • przeciętny gracz Minecrafta ma 27 lat, 
 • ponad połowa dzieci w wieku 9-11 w Ameryce Północnej i Europie gra w Minecrafta, 
 • 9 na 10 internautów w USA zna markę Minecraft 
 • i że Minecraft jest też najczęściej oglądaną grą na YouTubie – w 2020 roku wygenerował ponad 200 miliardów wyświetleń. 

Minecraft generuje przychody na wiele różnych sposobów. Jednym z nowszych i bardziej efektywnych jest oficjalny Marketplace. Microsoft pochwalił się, że w ramach tej platformy sprzedał już ponad miliard elementów o łącznej wartości przeszło 350 milionów dolarów. 

A czy ty znajdujesz się wśród tych 140 milionów graczy?

Źródło: GameSpot, ScreenRant, informacja własna

Czytaj dalej o Minecrafcie: 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MaNiAc
  0
  Niby fajne i niby wciąga (grałem bo córka prosiła o zbudowanie czegoś tam), ale jest totalnie nudne po godzinie grania wieje nudą jak nic, łazisz kopiesz... Dla dzieciaków 5-10 może jest to hitem ale jak dla starszych to tylko dla hardcorów :), I posiada wady (w/g mie) za drogie to coś jak na to co sobą reprezentuje, brak kompatybilności map pomiędzy platformami (Java, Windows) tak więc masz mapkę zrobioną w Minecraft Windows i w prosty sposób nie przerzucisz do Javy. Dziękuję postoję. Ale jak wcześniej napisałem dla dzieciaków może być ok.