Internet

Youtuber otrzymał ofertę za 1 mld dolarów. Uznał, że to za mało

przeczytasz w 1 min.

Internetowe biznesy potrafią być dziś warte naprawdę dużo pieniędzy. Świetnie pokazuje to przykład youtubera znanego jak MrBeast. Bez zawahania odrzucił on ofertę za 1 mld dolarów.

MrBeast – najbardziej rozrzutny spośród youtuberów

Ma ponad 100 milionów subskrybentów na głównym kanale i po kilka – kilkadziesiąt milionów na kolejnych pięciu. MrBeast niewątpliwie jest jednym z najpopularniejszych youtuberów na świecie, a mimo to nie ma w tym nic dziwnego, jeśli go nie kojarzysz. Jego profil jest bowiem dość… specyficzny. 

MrBeast YT

MrBeast – którego prawdziwe nazwisko to Jimmy Donaldson – znany jest z rozrzutności. Zarabia olbrzymie pieniądze na swojej działalności, a następnie spore kwoty pompuje w kolejne filmy. To on niemal rok temu zorganizował Squid Game w realu i wydał prawie pół miliona dolarów na nagrodę dla zwycięzcy turnieju. Zresztą odpowiada za różnorakie wyzwania, w których oferuje nagrody idące w setki tysięcy dolarów. 

Miliard dolarów? „Trochę mało”

Tylko w 2021 roku MrBeast zarobił około 54 milionów dolarów, co czyni go najlepiej zarabiającym youtuberem. Nie dziwi więc, że znajdują się osoby zainteresowane wykupieniem jego imperium. W podcaście FLAGRANT przyznał, że zaoferowano mu ostatnio miliard dolarów (czyli jakieś 5 miliardów złotych) w zamian za jego kanały i pozostałe działalności (a to między innymi firma produkująca gry i sieć restauracji Beast Burgers). 

MrBeast najpierw uznał tę propozycję za kuszącą, ale później ją odrzucił. Stwierdził, że to stanowczo za mało. – „Uważam, że powinnyśmy mówić raczej o 10 albo nawet 20 miliardach dolarów” – przyznał we wspomnianym podcaście. 

Źródło: Dexerto, FLAGRANT

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  youkai20
  25
  „W podcaście FLAGRANT przyznał, że zaoferowano mu ostatnio miliard dolarów (czyli jakieś 5 milionów złotych)” – WOW, jaka ta złotówka mocna! Na pohybel z jakimś tam euro!
  • avatar
   stanczyk
   11
   To, że tak powiedział to nie znaczy że tak było. Musiałem się trochę w tym środowisku poobracać. Poza pustką intelektualną ( kilka wyjątków ) Auta z wypożyczalni, ciuchy z ukrytymi metkami, wynajęte mieszkania, itd, itd. Fasada na kredyt, albo w ogóle wał. Wszystko po to żeby się przebić i dostać ta szansę od koncernu. Także sorry, ale spytam: Były w tej jego bajce smoki ???
   • avatar
    Dizzy
    6
    Miliard dolarów to ponad 5 miliardów złotych (nie milionów jak w tekście).
    • avatar
     pawluto
     3
     To jest chore że za wstawianie głupich filmików dostaje się tyle kasy a nie za prawdziwą uczciwą pracę...
     Mimo wszystko jeśli tyle zarabia to tylko pogratulować !
     • avatar
      lionoo
      3
      Mridiot
      • avatar
       piomiq
       1
       Sezon ogórkowy się chyba skończył. A tu pojawia się jakiś pudelkowy news :/.

       "... nic dziwnego, jeśli go nie kojarzysz. Jego profil jest bowiem dość… specyficzny. "
       Hmm. No i nie dowiedziałem się co za "specyficzność" profilu :/
       Autor nie wiele napisał o tej jego super dochodowej działalności (5 kanałow, ald o czym, firma prod.gry i sieć restauracji).

       Po zdjęciu z wstawionego filmiku można się domyślać, ze to jakaś intelektualna bieda, śmieciowe treści nie warte uwagi. No ale ma miliony subskrybentów, o czym to świadczy można się domyślić.
       • avatar
        oreonoreon
        -1
        Szacun, że nie używa tych rakowych żółtych strzałek w miniaturkach.
        • avatar
         stalkerpl
         0
         za co ten miliard?, te kanały są popularne dzięki niemu i dzięki temu że ciągle coś tam wrzuca, bez niego to umrze szybką śmiercią