Internet

Nowa funkcja na YouTube - dla tych, którzy lubią się rozwijać

przeczytasz w 1 min.

Kursy na YouTube? Wkrótce będą miały więcej sensu – zarówno dla twórców, jaki i użytkowników.

Kursy na YouTube – będą miały sens

YouTube to dobre miejsce, gdy chcesz pooglądać muzyczne klipy, dowiedzieć się, jak naprawić toster czy pośmiać się przy stand-upowych nagraniach. To też jednak coraz częściej pierwsza lokalizacja, w której szukamy kursów i innych materiałów edukacyjnych. Ich autorzy często jednak wybierają inne platformy – wkrótce nie będą musieli. 

Zespół rozwijający YouTube’a zapowiedział, że pracuje nad narzędziami, które umożliwią wygodne tworzenie kursów wewnątrz tej platformy. Będą one mogły być oferowane użytkownikom za darmo, ale też odpłatnie. W tym drugim przypadku będą one pozbawione reklam i będą mogły być odtwarzane w tle, nawet jeśli nie ma się wykupionego pakietu YouTube Premium.

Krótko mówiąc: serwis pozwoli twórcom na docieranie do większej liczby odbiorców, a użytkownikom da miejsce i narzędzia do wygodnego przyswajania wiedzy. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że efektem nie będzie fala filmów udających kursy, a kończących się słowami „jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wykup dostęp”. 

Kiedy kursy pojawią się na YouTube?

Dodajmy, że kursy na YouTube wystartują w przyszłym roku – najpierw odbędą się testy w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej, a następnie planowana jest ekspansja.

Tymczasem… może masz do polecenia jakiś darmowy kurs na YT już teraz? 

Źródło: Engadget

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    KENJI512
    2
    "Funkymedia: Jak pisać tytuły artykułów? Chwytliwy tytuł czyli jaki? Kreatywny copywriting"

    O taki mógłbym polecić :P