Ciekawostki

Mroczny Rycerz - najczęściej „piracony” film 2008

przeczytasz w 1 min.

Batman: Mroczny Rycerz zdobył wiele prestiżowych nagród, ale ta, o której piszemy teraz, nie jest wyróżnieniem jakim reżyser filmu chciałby się pochwalić. Mroczny Rycerz będzie najczęściej „piraconym” filmem tego roku – najnowszego Batmana nielegalnie kopiowano, udostępniano w internecie i pobierano na twarde dyski komputerów w gigantycznych ilościach.

Film Batman: Mroczny Rycerz w ciągu pierwszych 18 dni do premiery zarobił 400 mln dol. ze sprzedaży biletów do kin, a wynik ogólnoświatowy obejmujący zyski tytułu wynosi jak dotąd ponad 1 mld dol. Niestety, większość widzów zamiast wybrać się do kina, wolało pobrać film nielegalnie z sieci i oglądać na komputerowym monitorze plik wideo o niekoniecznie dobrej jakości obrazu i dźwięku. Ponad milion nielegalnych kopii pobrano w sieci BitTorrent w ciągu niespełna tygodnia.

Według opublikowanych przez Torrent Freak danych, które obejmują różnego rodzaju kopie filmu (począwszy od tzw. kamerówek, skończywszy na kopiach wykonywanych na oryginalnych płytach DVD) można wywnioskować, że Batman: Mroczny Rycerz to najlepszy kandydat do tego, aby stać się „największym pirackim" filmem 2008 r. Ogromna ilość kopii została (i tak jest do tej pory) pobrana mniej więcej tydzień temu, kiedy to do sieci trafiły piraty wysokiej jakości, które wykonano dzięki oryginalnym płytom DVD z filmem (za oceanem są już dostępne do kupienia). Ostatnio film w dobrej kopii trafił także do serwisu The Pirate Bay, odwiedzanego przez wielu internautów. Tam również najprawdopodobniej dojdzie do jakiegoś rekordu…

Jeśli przyjrzymy się wynikom, Mroczny Rycerz jest częściej ściągany niż „Transformers”, „Iron Man” oraz „The Incredible Hulk” (mowa o nowym Hulku, z Edwardem Nortonem w roli głównej). W ubiegłym tygodniu, zgodnie z danymi TorrentFreak, najczęściej pobieranymi filmami były: Batman: Mroczny Rycerz, „Traitor”, „Tropic Thunder”, „WALL-E” oraz „Stepbrothers”.

Natomiast w 2007 r. najczęściej „piraconym” filmem był „Transformers”. Kolejne miejsca przypadły odpowiednio „Knocked Up”, “Shooters”, “Pirates Of The.Caribbean At World’s End” oraz “Ratatouille”.

W Polsce nowego Batmana można będzie kupić na DVD od 8 grudnia.

Źródło:TG Daily.com

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  pobrana mniej więcej tydzień temu, kiedy to do sieci trafiły piraty wysokiej jakości, które wykonano dzięki oryginalnym płytom DVD z filmem (za oceanem są już dostępne do kupienia)


  wysoka rozdzielczosc na DVD ? :P Ktos sie chyba troszke pomylil , powinno byc ze wyszlo na BluRay :)

  Jakosc cudna ,nawet 720p, nic tylko ogladac :)
  • avatar
   deel77
   0
   Jaka szkoda. Znowu miliony dolców przeszły wytwórniom koło nosa. Proponuję przenieść premierę w Polsce o kolejne 2-3 tygodnie to pies z kulawą nogą się nie obejrzy za tym filmem.