Internet

Trump lekceważy Twittera po reaktywowaniu jego konta

przeczytasz w 2 min.

Po głosowaniu jakie miało miejsce na Twitterze w sprawie odbanowania Donalda Trumpa, Elon Musk przywraca konto byłego prezydenta. Trump jednak nie jest zainteresowany powrotem na platformę.

Przewaga o włos

Po przeprowadzonej z piątku na sobotę ankiecie użytkownicy Twittera zdecydowali o odbanowaniu konta Donalda Trumpa, które wcześniej było zablokowane z powodu podżegania do przemocy (co rzekomo spowodowało „marsz na Kapitol" po ostatnich wyborach prezydenckich w USA). W ankiecie wzięło udział około 15 milionów użytkowników Twittera a głosy rozłożyły się niemal po równo.

51,8% ankietowanych opowiedziało się za przywróceniem Trumpa na łono Twittera, co jest niewielką przewagą, ale podobne przewagi zdarzają się choćby na wyborach i są respektowane. Tak samo Elon Musk postanowił poddać się woli większości i odblokował konto.

A teraz to ja już nie chcę

Trump przed banem miał na koncie 88 milionów obserwujących. Kiedy odblokowano go w sobotę, jego profil do wieczora zgromadził prawie 100 tys. śledzących. Mimo to były prezydent uznał, że nie jest tak chętny na ten powrót jak niektórym mogłoby się wydawać.

Nie widzę ku temu żadnego powodu

Powiedział, podczas wideokonferencji na sobotnim panelu, w którym brał udział. Zadeklarował też, że pozostanie przy swojej platformie Truth Socialktóra jego zdaniem ma dużo bardziej zaangażowanych użytkowników niż Twitter i radzi sobie „fenomenalnie dobrze" (pomimo burzliwych początków witryny). Powrót Trumpa na Twittera zrodziłby pytania o jego zaangażowanie w Truth Social, które jest jego główną platformą komunikacji ze zwolennikami. Ma to dla byłego prezydenta duże znaczenie, gdyż ma on zamiar za dwa lata ubiegać się o reelekcję. Z kolei reklamodawcy współpracujący z Twitterem obawiali się powrotu Trumpa, lecz teraz odetchnęli trochę z ulgą, że być może portalowi uda się uniknąć kolejnych kontrowersji.

Twitter a benchmark?

Jak już wspomniałem decyzja o odblokowaniu konta Trumpa została podjęta większością 51,8% głosów. W tym samym czasie podobną ankietę przeprowadziliśmy na Benchmarku. Nasi użytkownicy w podobnym czasie podjęli tę samą decyzję co bywalcy Twittera, jednak na „tak" było aż 63% ankietowanych. Ma już może ktoś konto na Truth Social?

Źródła: reuters.com, Twitter

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  brudney
  24
  Czy ten niesamowicie istotny dla egzystencji każdego człowieka news rodem z Pudla musi zajmować tak eksponowane miejsce na głównej stronie?
  • avatar
   stanczyk
   2
   Elon chciał na plecach Tramka zrobić kasę na T.
   Ale Trampek nie takich cwaniaków robił w jajo.
   I Elon zamiast wy.... (sorry autocenzura) Trampka, sam został przez Trampka wy....
   • avatar
    Adrianwo
    1
    Trumpa zabić i już!!! I TOMICZKA ZWOLNIĆ W TRYBIE PILNYM!!!
    • avatar
     MokryN
     0
     Tu nie chodzi o Trumpa, ale o całą masę konserwatystów jacy zostali zbanowani za poglądy.
     • avatar
      vacotivus
      -4
      Lać na Trumpa, dobrze, że Peterson i Babylon Bee wrócili.
      • avatar
       ManiakKryptowalut
       -6
       Jechali po Trumpie a Biden wcale nie lepszy, tylko ze umie zachować się przed kamerami.
       Upadła giełda FTX i obecnie rządząca partia Demokratyczna maja wiele wspólnego a były jej prezes SBF w skrócie był drugim największym sponsorem kampanii wyborczej Bidena i również hojnym sponsorem Partii Demokratycznej.
       • avatar
        FunkyKoval
        0
        Aby dopełnić "procedury" Trump powinien teraz jak ma dostęp, usunąć swoje konto z Twittera. W końcu to raczej Twitter więcej zyska na powrocie niż Trump a reklamodawcy czego mają sie obawiać ? Nawet przy różnych "kontrowersjach" rozgłos to rozgłos a ilość polubień to chyba to o co reklamodawcom najbardziej chodzi ?
        • avatar
         piomiq
         0
         I bardzo dobrze. Niech nie wraca.
         • avatar
          Kasuja Wpisy Automatem
          0
          kiedy embargo na cokolwiek związanego z postacią trampka?
          • avatar
           Okonio
           0
           Od kiedy to pospólstwo decyduje, czy prawo jest łamane? Po co więc są sądy? A może też cholota od "teorii" spiskowych będzie decydowała, drogą głosowania, czy naukowcy mają rację?