Gry

Na'Vi - mistrzowie świata 2016 w World of Tanks

przeczytasz w 1 min.

Ekipa Natus Vincere po bardzo wyrównanym pojedynku z HellRaisers zdobyła tytuł mistrzów świata 2016.

W miniony weekend w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Świata World of Tanks – Grand Finals 2016. Do Torwaru zjechało się 12 najlepszych drużyn z całego świata, które dostarczyły widzom ogromnych emocji. Finałowy pojedynek – pomiędzy Natus Vincere i HellRaisers (mistrzami z 2015 roku) był niezwykle zacięty, aż wreszcie przy wyniku 6:6 o mistrzowskim tytule decydowała ostatni bitwa. Ubiegłoroczni zwycięzcy mieli już przewagę dwóch czołgów do jednego i gdy wydawało się, że wszystko jest już jasne, Inspirer z Na'Vi wykończył przeciwnika przypieczętowując tym samym triumf swojej drużyny.

Na'Vi są mistrzami świata 2016 w World of Tanks. Ich menedżer, Dmitry „de1uxe” Repin powiedział po zawodach: „Świetnie jest po prostu być na Grand Finals, ale brać w nich udział i zdobyć mistrzostwo to zupełnie co innego. Wydarzenie było na masową skalę, liga Wargaming.net zrobiła olbrzymi postęp. Używanie czołgów X poziomu to rewelacyjny ruch, pozwalający grać tak jak umiemy najlepiej. Już nie możemy się doczekać przyszłego roku!”. Mo Fadl z Wargamingu dodał: „Grand Finals z roku na rok jest coraz większe i lepsze. Pokazaliśmy pasję eSportu światu. Drużyny dały z siebie wszystko i jesteśmy z nich dumni”.

Grand Finals trofeum

Podium Grand Finals 2016 przedstawia się następująco:

 1. Na'Vi
 2. HellRaisers
 3. Wombats on Tanks

Zgarnęli oni odpowiednio: 150 000, 75 000 i 35 000 dolarów. Na czwartym miejscu uplasowała się ekipa Not So Serious (20 000 dolarów), a po 5000 otrzymali zdobywcy miejsc 5 – 8, a więc Tornado.Rox, YaTo, SIMP i Kazna Kru. 

Grand Finals finał

Tegoroczne Grand Finals wypełnione były dodatkowymi atrakcjami. Naszą relację z tego wydarzenia będziecie mogli przeczytać jeszcze w tym tygodniu.

Źródło: Wargaming

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  chudyzam
  -1
  Może mi ktoś wyjaśnić co ten artykuł robi na stronie głównej? Tematyka ok ale... Dlaczego nic nie piszecie o najważniejszych turniejach League of Legends np? To nieporównywalnie większy esport. Albo piszemy zachowując jakieś proporcje i priorytety albo nie piszemy w ogóle
  • avatar
   chudyzam
   0
   podwójny komentarz
   • avatar
    -ZIBI-
    0
    trzeba poprawić

    o mistrzowskim tytule decydowała ostatni bitwa.

    Chyba ostatnia bitwa

    Ubiegłoroczni zwycięzcy mieli już przewagę dwóch czołgów do jednego i gdy wydawało się, że wszystko jest już jasne, Inspirer z Na'Vi wykończył przeciwnika przypieczętowując tym samym triumf swojej drużyny.

    Tu mi nie pasuje wykończył przeciwnika chyba 2 przeciwników