Procesory

Narodowy Instytut Fizyki Nuklearnej we Włoszech wykorzysta procesory AMD Epyc

przeczytasz w 1 min.

Nowy klaster obliczeniowy ma wspomagać przetwarzanie działań fizycznych na polu fizyki subatomowej, atomowej i astrofizyki cząstek.

W trakcie trwających targów ISC 2018 we Frankfurcie ogłoszono, że Narodowy Instytut Fizyki Nuklearnej we Włoszech (INFN) wybrał procesory AMD Epyc do swojego klastra obliczeniowego, który będzie wykorzystywany do przetwarzania działań fizycznych na polu fizyki subatomowej, atomowej i astrofizyki cząstek.

Superkomputer został wyposażony w 16-rdzeniowe procesory Epyc 7531, które nie tylko oferują potężną moc obliczeniową, ale też wysoką przepustowość pamięci i bogate możliwości łączy I/O. Cechy te sprawdzą się w zastosowaniach INFN, a przy okazji będą też służyć innym organizacjom w Europie, które będą potrzebowały silnika do zaawansowanych obliczeń w ich badaniach.

„Jako jeden z najważniejszych dostawców mocy obliczeniowej oraz banku danych dla największych spośród obecnie realizowanych eksperymentów fizycznych, INFN zapewnia dostęp do takich możliwości przetwarzania, jakie są niezbędne do zaawansowanych badań nad fizyką nuklearną. — powiedział Luca dell’Agnello, szef Tier One Center w INFN. — Dzięki zastosowaniu procesorów AMD Epyc mogliśmy zwiększyć całkowite możliwości obliczeniowe w instytucie i zaoferować najnowszej generacji rozwiązanie naszym użytkownikom.”

Źródło: AMD

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Chong-li
  7
  Myślę że AMD dostarczy bardzo dobrze dopracowane procesory bez żadnych luk i błędów bo w instytutach nuklearnych nie ma miejsca na najmniejsze błędy.Firma AMD doskonale zdaje sobie sprawę że gdyby coś poszło nie tak z winny ich procesorów to był by jej koniec.To już nie zabawki jakimi są konsole i komputery tylko poważna sprawa więc komentarze typu że procesor będzie zle obliczał dane i doprowadzi do wybuchu są po prostu śmieszne.
  • avatar
   Kenjiro
   6
   Bardzo się cieszę, konkurencji nigdy za wiele. Szczególnie, że AMD przez lata straciło cały rynek serwerowy, a Intel nie omieszkał narzucić kosmicznych cen na swoje rozwiązania.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Gratulacje, tak dalej :)
    • avatar
     taki_jeden
     -6
     Eternal1 ze swoim komentarzem za 3...2...1...
     • avatar
      Guczi04
      -8
      Przecież te procesory za każdym razem wypluwają inny wynik. Nie zdziwiłbym się jakby podczas obliczeń wyszła im drobna pomyłka i perdyknęliby bombę 100 megaton podczas testów.