• benchmark.pl
  • Netflix
  • Już oficjalnie. Netflix zapowiedział serial animowany Resident Evil: Wieczny mrok [AKT.]
Filmy / seriale / VOD

Już oficjalnie. Netflix zapowiedział serial animowany Resident Evil: Wieczny mrok [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Netflix ma naprawdę spore plany co do marki Resident Evil. Wygląda na to, że przygotowuje dla jej fanów więcej niż do tej pory przypuszczaliśmy.

AKTUALIZACJA

Długo nie czekaliśmy na oficjalną zapowiedź. Netflix potwierdził istnienie Resident Evil: Infinite Darkness. W Polsce będziemy mieli do czynienia z tytułem Resident Evil: Wieczny mrok. Poniższe informacje okazały się trafne, z jednym wyjątkiem. Będzie to nie film, a serial.

Potwierdzono, że w prace zaangażowany jest Hiroyuki Kobayashi ze studia Capcom. Premiera odbędzie się w przyszłym roku, na bliższe szczegóły dotyczące fabuły musimy jednak poczekać, bo te nie zostały ujawnione.

ORYGINALNY NEWS

Powstaje film animowany w uniwersum Resident Evil

Portugalski oddział Netflix nieco się pośpieszył. Na kilka chwil wrzucił na jeden z portali społecznościowych materiał wideo zdradzający projekt pod tytułem Resident Evil: Infinite Darkness. To film animowany osadzony w uniwersum Resident Evil i opowiadający o losach postaci dobrze znanych jego fanom - Claire Redfield i Leon S. Kennedy.

Można spodziewać się, że ladach chwila pojawi się pełna zapowiedź. Tym bardziej, że premiera jest podobno planowana na przyszły rok. Wspomniany materiał wideo krąży jeszcze po sieci, bo jak wiadomo w tej nic nie ginie.

Netflix ma w planach także serial aktorski Resident Evil

Wypada przypomnieć informacje sprzed kilku tygodni. Potwierdzono wtedy, iż Netflix szykuje serial aktorski, a w prace zaangażowani są między innymi Andrew Dabb (jako showrunner) i Bronwen Hughes (jako reżyserka).

Ten projekt jest mniej tajemniczy, bo poza tym ujawniono, że można spodziewać się 8 odcinków liczących po 60 minut. Fabuła ma być nowością, czyli nie nawiązywać bezpośrednio do wydarzeń, które można było zobaczyć w grach i filmach Resident Evil. Skupi się na losach sióstr Jade i Billie Wesker. Dodatkowo podano, że widzowie mogą spodziewać się dwóch osi czasowych.

Źródło: @Junior_Stos_, @NXOnNetflix

Warto zobaczyć również:

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Ziomboy451
    1
    Zobaczymy co z tego wyjdzie. Seriali o tej tematyce jest mało, a jeszcze mniej dobrych