Filmy / seriale / VOD

Koniec z koszmarną jakością na Netflix - najwyższy czas

przeczytasz w 1 min.

Koniec z koszmarną jakością w najniższym pakiecie Netflix. Właściciele serwisu wreszcie litują się nad abonentami z poziomu Podstawowego.

Idą zmiany na Netflix: pakiet z reklamami i… wyższa jakość

Sporo się dzieje w obrębie najpopularniejszego serwisu streamingowego na świecie. Aktualne ceny Netflix pozostawi wprawdzie bez zmian, ale dwie nowinki faktycznie się pojawią. O pierwszej już pisaliśmy: zostanie wprowadzony pakiet z reklamami – w zamian za zgodę na wyświetlanie spotów marketingowych obniżymy swoją miesięczną opłatę. Druga zmiana może natomiast zainteresować zarówno tych, którzy są zainteresowani tym planem z reklamami, jak i tych, którzy reklam sobie nie życzą. 

Podstawowy pakiet Netflix z jakością HD

Krótko i na temat: najtańszy plan Netflix, czyli pakiet Podstawowy już wkrótce zaoferuje rozdzielczość HD (720p) – nie wzrośnie przy tym jego cena. To ważna zmiana, jako że do tej pory osoby opłacające ten najniższy abonament musiały oglądać treści w niezbyt dobrej rozdzielczości SD (480p). Na taką samą jakość (to znaczy HD) będzie można liczyć w przypadku pakietu z reklamami. 

Netflix HD

To ważna zmiana, bo fakt, że w 2022 roku Netflix ograniczał rozdzielczość do SD, był po prostu słaby. Dodajmy jeszcze, że nie zmienią się jakości na dwóch wyższych poziomach: w pakiecie standard będzie to Full HD (1080p), a w pakiecie Premium – 4K (2160p). Ten najwyższy plan pozwala również oglądać wideo z rozszerzonym zakresem tonalnym (HDR) i z dźwiękiem przestrzennym (w systemie Dolby Atmos). 

Kiedy się tego doczekamy?

Obie opisywane zmiany wejdą w życie w listopadzie – przynajmniej na pierwszych rynkach, na których liście niestety (przynajmniej obecnie) brakuje Polski. 

Źródło: FlatpanelsHD, CNET

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  16
  Zaraz, w roku 2022 ktoś streamuje w 720p i domaga się za to zapłaty? XD
  • avatar
   Yetii
   13
   Więcej g w g
   Tak ktoś napisał pod innym postem o net....
   100 zł za 4k w 2022 roku przy ich treściach.
   Nieparlamentarnie: popierd... ich na maksa.
   • avatar
    silvver
    12
    A ponieśli już bitrate, który obniżyli podczas pandemii?
    • avatar
     Wasek
     7
     Czyli co, teraz 4K będzie kosztować 100 zł? Patologia.
     • avatar
      KENJI512
      6
      O, fajnie, zamiast downloADS dają ADS :D
      • avatar
       pawluto
       3
       Ja tam leje z góry na netflix...za promowanie zboków...
       • avatar
        disign
        -1
        Jestem w szoku że Netflix podniósł minimalną rozdzielczość. A tak się temu opierał przez tyle lat. Ale z drugiej strony raczej wiele na tym nie zyska. 720p bylo popularne jakies dziesięć lat temu, więc zastanawiam sie czemu nie podniesli do fullHD, jest to nie zrozumiałe. A dla mnie pakiet podstawowy jest bez sensowny bo ma za niską rozdzielczość, nie mniej lepsze 720p niz 480p
        • avatar
         mms72525
         -1
         Problem w tym że w abonamencie 4k próżno szukać nawet fullHD bo nawet nowe animce które trafiają do netflixa są max 720p