Ciekawostki

Elon Musk chce za kilka miesięcy rozpocząć badania kliniczne chipów na ludziach

przeczytasz w 1 min.

Elon Musk, podczas wczorajszego wydarzenia Neuralink Show and Tell, zapowiedział, że opracowywane przez jego firmę Neuralink chipy mózgowe będą testowane na ludziach w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Neuralink za pół roku rozpocznie badania na ludziach

Zgodnie z sondażami przeprowadzonymi w marcu tego roku, ludzie nie są do końca przekonani wszczepianiem specjalnych chipów do mózgu. Większość z nich uważa, że może to być szkodliwe dla społeczeństwa. Elon Musk przekonuje jednak, że jest odwrotnie i Neuralink ma na celu pomoc innym ludziom.

Chip pozwoliłby mózgowi kontrolować złożone urządzenia elektroniczne i ostatecznie umożliwić osobom z paraliżem odzyskanie funkcji motorycznych oraz leczenie chorób takich jak Parkinson, demencja i Alzheimer. Miliarder mówi również o połączeniu mózgu ze sztuczną inteligencją, a podczas konferencji Neuralink Show and Tell zapowiedział, że chip będzie również ukierunkowany na przywracanie wzroku:

Nawet jeśli ktoś nigdy nie miał wzroku, tak jakby urodził się niewidomy, wierzymy, że nadal możemy go przywrócić.

Neuralink w ostatnich latach przeprowadzał testy na zwierzętach, starając się o zgodę amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) na rozpoczęcie badań klinicznych na ludziach. Elon Musk zapowiadał, że przed rozpoczęciem testów firma chce być bardzo ostrożna i mieć pewność, że wszystko działa prawidłowo, zanim pojawi się decyzja o wszczepieniu chipa w mózg człowieka. Badania miały rozpocząć się początkowo pod koniec 2020 roku, później jednak zostały przełożone na 2022. Opóźnienia miały być spowodowane wielokrotnym przekraczaniem wewnętrznych terminów uzyskania zgody FDA.

Elon Musk ogłosił podczas konferencji, że Neuralink przedłożył FDA „większość” swoich dokumentów i może rozpocząć testy na ludziach w ciągu sześciu miesięcy.

Co sądzicie o testowaniu chipów Neuralink na ludziach? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: youtube, reuters

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BariGT
  3
  A potem: "nie masz czipa nie polecisz na wakacje, nie wejdziesz do restauracji"
  • avatar
   Erikson83
   1
   I będzieta w kagańcach,zaczipowani, zaszczepieni i na smyczy chodzić jak wam Pan pozwoli robić siusiu, kupke, skakać, siadać lub śpiewać. Muflon Muskownica zasrany....
   • avatar
    develoop
    0
    Dla mnie ten człowiek jest obłąkany, bogaty ale obłąkany, jak się nad czymś pracuje to się pracuje a efekty tego ogłasza publicznie później, a nie odwrotnie, próbując każdej dziedziny i kierunku byle by tylko zostawić ślad po sobie.
    • avatar
     Mrmbr
     0
     Ale powiedz, że światem rządzą szaleńcy, to cię zjadą od teoretyków spiskowych. Najgorsze jest to, że znam wielu ludzi po studiach, którzy na agendę światowego rządu przyklaskują, że napewno będą odpowiedzialnie prowadzić świat w nową erę. Nikt nie bierze pod uwagę, że jak się trafi hitlerek z władzą absolutną i technologią totalnej kontroli nad społeczeństwem, to taka nextgenowa Solidarność nawet nie będzie miała szansy powstać, nie mówiąc o zwyciężeniu.
     • avatar
      baertus11
      0
      no to tylko czekać na oprogramowanie blokujące reklamy .... już na poziomie mózgu. Ciekawe, choć przypomina mi się opowiadanie sci-fi, gdzie wszczepy blokowały obraz zniszczonego/wyeksploatowanego świata i zmutowanych ludzi aby żyło się lepiej....
      • avatar
       piomiq
       0
       "Nawet jeśli ktoś nigdy nie miał wzroku, tak jakby urodził się niewidomy, wierzymy, że nadal możemy go przywrócić."
       Wierzyć zawsze można. Niektóre struktury mózgowe rozwijają się do pewnego wieku, potem nie, a jeśli nie ma bodźców to nie mają się po co rozwijać.....
       • avatar
        biuro74
        0
        Zadziwiające, jak ludzie sami sobie dopowiadają przeznaczenie czipów, najczęściej nie w zgodzie z tym, do czego zostaną one zbudowane (i zdolne). Mniej więcej tak, jakby produkcja noży miała spowodować masowe morderstwa nimi, albo lot helikopterem miałby spowodować ucieczkę w kosmos. Jestem przeciwnikiem czipowania dla zabawy, jeśli komuś o to chodzi (zupełnie nie wiem, dlaczego, ale oświadczenie wydaję, żeby nie było).
        • avatar
         Marucins
         0
         Ten cwaniaczek?
         Hehe dobre sobie.
         • avatar
          pablo11
          0
          Muszę przyznać, że ten pomysł ze wszczepieniem tego chipu samemu Muskowi może pomóc, z pewnością nie zaszkodzi...
          • avatar
           solau
           0
           telefony komurkowe czy zegarki do ktorych sie mowi byly tylko na filmach a teraz bez telefonu nikt z domu sie nie rusza, to samo bedzie z technologia implantow do porozumniewania sie z urzadzeniami zewnetrznymi. Ludzie sa w erze epoki kamienia uzywajac klawiatury i myszki.