Bezpieczeństwo

Masz konto na Allegro lub Netflix? Uważaj podczas logowania do serwisu

przeczytasz w 2 min.

Oszuści są bardzo aktywni w sieci i czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić pieniądze z konta bankowego.

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego (CSIRT KNF) przypomina o zachowaniu czujności podczas logowania do serwisów internetowych.

Oszustwo "na Allegro" i "na Netflix" ciągle wraca

CSIRT KNF ostrzega przed stronami podszywającymi się pod Allegro i Netflix. Oczywiście oszustwa bazujące na udawaniu znanych platform nie są żadną nowością i już o nich ostrzegaliśmy. Jednak wyłudzenia z wykorzystaniem fałszywego panelu logowania lub rzekomego bonu na zakupy, cały czas są (niestety) skuteczne.

Na Twitterze CSIRT KNF pojawiły się ostrzeżenia o fałszywych stronach logowania do Allegro i Netflixa.

Uważaj na swoje hasło i pieniądze

W tym przypadku celem cyberprzestępców są nie tylko adresy e-mail i hasła użytkowników, ale przede wszystkim dane kart płatniczych. Dlatego zawsze należy upewnić się, że strona na której podajemy swoje dane jest prawdziwa. Warto sprawdzić czy adres jest prawidłowy, a najlepiej zdecydować się na korzystanie z weryfikacji dwuetapowej i dobrego menedżera haseł, które zadbają o bezpieczeństwo i będą stanowić dodatkową ochronę przed internetowymi oszustami.

A zdecydowanie warto o taką ochronę zadbać, ponieważ cyberprzestępcy znają całe mnóstwo sposobów, aby nakłonić użytkowników do podania swoich danych, kliknięcia w link czy zainstalowania szkodliwej aplikacji. Czasem wystarczy dosłownie moment nieuwagi, aby stać się ofiarą.

Źródło: CSIRT KNF, inf. własna

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piterk2006
  7
  Mało wartościowa informacja. Chętnie bym się dowiedział jaki adres mają fałszywe strony, czym różnią się od oryginału i przede wszystkim w jaki sposób rozsyłane są te rzeczy. Bo nie wiem jak wy ale ja jak chcę wejść na netflixa albo allegro to klikam sobie w zakładkę w mojej przeglądarce, z zapisanym na sztywno adresem. Dlaczego ktoś miałby wchodzić na te portale przez jakieś dziwne linki i skąd miałby te linki wziąć? Może na przykład obiecują kupon rabatowy na allegro poprzez reklamę na facebooku? Ale tej najważniejszej informacji niestety brak...
  • avatar
   Dexterr
   1
   Jakoś ten zespół powiedział bym Downa nie zauważył włamań na skrzynki mailowe polityków.. więc to następne darmozjady utrzymywane z naszych podatków.
   • avatar
    anemusek
    0
    Gdzie się da płacić "kartami upominkowymi" (w sensie netflix, spotify)