Konsole do gier

Nintendo Wii w HD

przeczytasz w 0 min.

Czyżby Nintendo planowało stworzenie wersji Wii obsługującej format HD? Nowa konsola japońskiego potentata zebrała sporo krytycznych opinii z racji specyfikacji sprzętowych znacznie poniżej standardów narzuconych przez Xboxa 360 i Playstation 3. Mimo tego, cieszy się ona niezwykłą popularnością - niektóre statystyki wskazują, że liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła już 9 milionów.

Doskonałe wyniki nie zmieniają jednak faktu, że w Wii jest co poprawiać - i Nintendo prawdopodobnie wykorzysta to jako okazję do dodatkowego zarobku. Część analityków rynku wskazuje na ewidentny popyt i twierdzi, że Wii z możliwością wyświetlania obrazu HD jest już projektowana. Jej premiery nie należy jednak oczekiwać lada dzień - raczej za 2-3 lata.

„Potencjalni klienci liczą na lepszą grafikę i moim zdaniem Nintendo postara się spełnić te oczekiwania. Za dwa do trzech lat ceny procesorów i układów graficznych spadną na tyle, że możliwe stanie się zbudowanie Wii HD. Nintendo najprawdopodobniej wprowadzi wtedy taki model na rynek” - uważa jeden z analityków.
Tego rodzaju rozważania są całkiem uzasadnione. Microsoft wielokrotnie już udowodnił, że modyfikowanie konsoli w miarę postępu technologicznego jest nie tylko możliwe, ale i kluczowe dla sukcesu danego modelu. Kariera Wii na pewno potrwała by o wiele dłużej, gdyby Nintendo zdecydowało się ulepszać obecną konsolę zamiast projektować kolejne modele od zera.

Jedno jest pewne - jeśli Nintendo ogłosi kiedyś, że planuje wydać Wii z obsługą HD, będziemy z niecierpliwością czekać na jego premierę.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!