Konsole do gier

Nintendo Wii w HD

przeczytasz w 0 min.

Czyżby Nintendo planowało stworzenie wersji Wii obsługującej format HD? Nowa konsola japońskiego potentata zebrała sporo krytycznych opinii z racji specyfikacji sprzętowych znacznie poniżej standardów narzuconych przez Xboxa 360 i Playstation 3. Mimo tego, cieszy się ona niezwykłą popularnością - niektóre statystyki wskazują, że liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła już 9 milionów.

Doskonałe wyniki nie zmieniają jednak faktu, że w Wii jest co poprawiać - i Nintendo prawdopodobnie wykorzysta to jako okazję do dodatkowego zarobku. Część analityków rynku wskazuje na ewidentny popyt i twierdzi, że Wii z możliwością wyświetlania obrazu HD jest już projektowana. Jej premiery nie należy jednak oczekiwać lada dzień - raczej za 2-3 lata.


„Potencjalni klienci liczą na lepszą grafikę i moim zdaniem Nintendo postara się spełnić te oczekiwania. Za dwa do trzech lat ceny procesorów i układów graficznych spadną na tyle, że możliwe stanie się zbudowanie Wii HD. Nintendo najprawdopodobniej wprowadzi wtedy taki model na rynek” - uważa jeden z analityków.
Tego rodzaju rozważania są całkiem uzasadnione. Microsoft wielokrotnie już udowodnił, że modyfikowanie konsoli w miarę postępu technologicznego jest nie tylko możliwe, ale i kluczowe dla sukcesu danego modelu. Kariera Wii na pewno potrwała by o wiele dłużej, gdyby Nintendo zdecydowało się ulepszać obecną konsolę zamiast projektować kolejne modele od zera.


Jedno jest pewne - jeśli Nintendo ogłosi kiedyś, że planuje wydać Wii z obsługą HD, będziemy z niecierpliwością czekać na jego premierę.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login