Karty graficzne

Niskoprofilowy GTS250 dla komputerów HTPC

przeczytasz w 1 min.

Brak układów Fermi zmusza producentów kart spod znaku Nvidia do wymyślania kolejnych wersji znanych już modeli. Tym razem szykuje się coś ciekawego.

Sparkle postanowił wykorzystać "stary, dobry" chip G92 i zbudował niskoprofilowego GeForce GTS 250. Karta z pewnością zainteresuje "budowniczych" komputerów typu HTPC. Model oferuje wsparcie dla technologii DirectX 10, ale o SLI powinniśmy zapomnieć. Powód jest jasny: nie jest to karta dla maniaków wydajności.

Grafika posiada 256-bitowy interfejs pamięci, do którego może być "podpięte" 512MB, bądź 1GB pamięci GDDR3. Na karcie znajdziemy wyjścia DVI, HDMI. Przed przegrzaniem układu ustrzec ma dwuslotowe aktywne chłodzenie. Zakładamy, że pracuje ono niemal bezgłośnie - któż chciałby mieć głośną kartę w komputerze HTPC.

Zegary kompaktowego GeForce GTS250 prezentują się następująco: 600, 1500 i 1600/1800MHz (wersja 512MB/1GB) - odpowiednio dla GPU, shaderów i pamięci. Są one niższe od domyślnie stosowanych w kartach tego typu (738/1836/2200MHz). Karta potrzebuje dodatkowe zasilania za pośrednictwem wtyczki 6-pin.

Niestety na razie nie są znane ceny GTS250 512MB/1GB.

Źródło: TechConnect

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Dzisiaj schabowe w kształcie księżyca a jutro w kształcie chmurki. Wszystko dobrze doprawione czosnkiem mo już mocno zajeżdża. :D
  • avatar
   cinkovsky
   0
   ... szkoda tylko, że "śledź" jest długi i karta nie wejdzie do niskoprofilowej obudowy.
   • avatar
    prosiacek
    0
    E.. tam, niski śledź pewnie jest w zestawie, zresztą grosze kosztuje, a sama karcioszka fajna, idealne 9800GT dla Physx, gdyby Physx miało obecnie sens :).
    • avatar
     jeomax.co.uk
     0
     Karta low-profile wymaga jedynie okreslonych rozmiarow plytki drukowanej. Jaki bedzie sledz - to zalezy od konkretnego producenta. Jedni daja sledzie normalne, inni "low-profile". Jeszcze inni daja dwa, to znaczy drugi w komplecie do wymiany. Bo taki sledz to ze srubokretem w reku w 15 sekund sie wymienia.
     A ja kupilem karte "low-profile" jedynie z duzym sledziem, po czym go odpialem i wsadzilem do obudowy bez sledzia. I dziala, co ma nie dzialac ;-) Nawet to i lepiej, ze bez sledzia, bo przez tak powstala dziure wypchnalem dodatkowe zlacze D-Sub na zewnatrz podpiete do slota karty :)
     • avatar
      Huntcold99
      0
      Jakie wielkie radiatory :OO