Telefony

Nokia 808 PureView: cena smartfona przypadkowo ujawniona

przeczytasz w 1 min.

Czy to prawdziwa kwota?

Spośród wszystkich smartfonów zaprezentowanych na tegorocznych targach MWC na większości obserwatorów największe wrażenie zrobiła Nokia 808 PureView. Nic dziwnego zatem, że wszystkich bardzo interesuje to, za ile będzie można ją kupić.

Na wspomnianych targach smartfon zrobił tak duże wrażenie, że przyznano mu nawet nagrodę dla najlepszego pokazanego tam urządzenia. Oczywiście głównym powodem takiego zainteresowania akurat tym modelem jest aparat 41 Mpix, jaki zastosował tutaj producent. Poza nim specyfikacja nie jest już tak rewelacyjna, ale Nokii bardzo skutecznie udało się odwrócić od tego uwagę.

Nokia 808 PureView smartfon wygląd aparat cena

Wróćmy jednak do ceny. Smartfon w pierwszej kolejności pojawi się w Indiach oraz w Rosji. To właśnie z pierwszego z tych państw pochodzi najnowszy przeciek, który zdradza to, na ile nowa Nokia może być wyceniona. Na jednej z indyjskich stron internetowych, w jej kodzie źródłowym, dopatrzono się stosownej kwoty. Wynosi ona 29 999 ₹ (rupii indyjskich), co po przeliczeniu daje nam około 430 euro.

Nokia 808 PureView smartfon cena przeciek screen

Jest to wiadomość bardzo dobra. Wcześniej pojawił sie bowiem przeciek, wedle którego Nokia 808 PureView miałaby kosztować zdecydowanie więcej, bo aż 600 euro.

Pozostaje mieć nadzieje, że właściwa będzie ta nowo ujawniona cena, a ciekawy, jakby nie patrzeć, smartfon również w Polsce pojawi się w rozsądnej cenie.
 

Więcej o smartfonach i telefonach:

Źródło: gsmarena, wired, youtube

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian_jo
  2
  Powiedzcie mi-kto normalny przeszukuje kody źródłowe strony w poszukiwaniu cen ? :D
  Rozumiem - nowe chociażby procesory czy nazwy GPU w ukrytych sterownikach - ale to jest przesada... ludzie widocznie nie mają życia ;)
  Co do ceny - 430 euro ~ po dzisiejszym kursie prawie 1900zł - i to jest "niedrogo" ? chociaż w sumie licząc TYLKO 430 euro a nie 600 to już jakaś obniżka jest :)
  • avatar
   Konto usunięte
   -3
   Może wersję z androidem by wypuścili. Nie ma co się oszukiwać. To najpopularniejszy system obecnie.
   • avatar
    pablo11
    0
    41Mpix... przy takim rozmiarze matrycy 10Mpix jest lepsze od tego 41Mpix... Bo to tylko szumu wiecej zbierze...
    • avatar
     romisz
     0
     czyli u nas w promocji na starcie minimum 2000zł - co i tak nie było by źle bo daje jakieś nadzieje że za pół roku na allegro pewnie za jakieś 1200zł od kogoś kto przedłuża umowę i chce szybko puścić... ale jak znam życie to na starcie będzie oferowany za 2200-2400zł...