Telefony

MWC: Nokia 808 PureView - smartfon wybrany najlepszym urządzeniem targów

przeczytasz w 1 min.

Wielki come back Nokii?

Nagrodę za najlepsze mobilne urządzenie tegorocznych targów MWC - Best New Mobile Handset, Device or Tablet at Mobile World Congress 2012 - otrzymała Nokia 808 PureView.

Nie jest tajemnicą, że główną przyczyną takiego wyboru był aparat o rozdzielczości 41 Mpix, w który to wyróżniony model Nokii został wyposażony. Biorąc bowiem pod uwagę inne elementy jego specyfikacji nie miałby on większych szans z modelami konkurencji. Nokia zaskoczyła jednak wszystkich, poszła w nieco inną stronę niż reszta producentów i została za to wyróżniona.

Nokia 808 PureView smartfon MWC Best New Mobile Handset

"To fantastycznanagroda, ponieważdaje do zrozumienia, żeliczy siędobrokonsumenta.Chodzi nie tylko o samątechnologię, ale o to, jakmoże być ona wykorzystana przez użytkowników i ile dać im radości. Obrazjest tu fantastyczny,dźwięk jestfantastyczny,technologianawigacji też jest fantastyczna. Ta nagroda to znak, że jesteśmyz powrotem.Będziemy dostarczać wspaniałeprodukty dla naszych klientów." - Jo Harlow, wiceprezes ds. mobilnych urządzeń firmy Nokia

Co sądzicie o takim akurat wyborze? Czy Nokia 808 PureView, którą przedstawiliśmy wam dość obszernie rzeczywiście zasłużyła na tę nagrodę?
 

Więcej informacji z targów MWC:

Źródło: gsmarena, nokiagadgets

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  Bo Nokia zaprezentowała innowacyjny produkt którego się nikt nie spodziewał i zaskoczyła konkurencję. Może się wreszcie skończy moda na krytykowanie Nokii?!
  • avatar
   Lord_NeReVaR
   5
   I bardzo dobrze im większa konkurencja tym lepsze ceny dla konsumenta, a pod względem rozdzielczości nokia jest aktualnie bezkonkurencyjna, pytanie tylko czy to się sprzeda? I jak odpowie na to np. Samsung?
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Na co komu taka rozdzielczość, skoro optyka tego syfu nie ma wystarczającej rozdzielczości?
    • avatar
     silverkin
     -1
     41Mpix aparat i dadzą 150MB pamięci wewnętrznej :d.
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      Koszmarny wybór, najgorszy z możliwych rodzajów marketingu i niepotrzebnie wydana kasa. 10 razy bardziej wolałbym aby wzięto tańszą np. ciągle bardzo dużą 10-megapikselową matrycę i pieniądze wpakowano w lepszą optykę albo podzespoły telefonu. A tak to nie dość że foty będą zajmować dużo miejsca, to jakościowo zero porównania z porządnymi kompaktami, nie mówiąc o lustrzankach.
      • avatar
       Konto usunięte
       -2
       Fajnie. Przetestują aparat na symbianie a później ulepszoną wersję wpakują do serii Lumia:)
       Widać teraz Nokia znów zaskakuje. Dobrze, że zmienili prezesa i nawiązali współpracę z M$:)
       • avatar
        Konto usunięte
        -2
        Nokia powina mieć tego symbiana na dotykowe moim zdaniem dla niszy ludzi Biznesu by się sprawdził Po pierwsze oni się urodzili i wiedzieli że Nokia to świetna marka po drugie telefony z Symbianem posidały bardzo dobre parametry po 3 warto odzyskać zaufanie dobrym produktem ucząc się na błędach.
        • avatar
         Kierownik
         -3
         Chwila chwila wy się naprawdę podniecacie tymi 41 megapikselami? Serio?

         Pomyślcie. Toż to pełnoklatkowe lustrzanki tyle nie mają. Ten telefon będzie robił masakrycznie kiepskie zdjęcia przy niezbyt dobrych warunkach oświetleniowych, czyli fotki na imprezie nie pstrykniecie.
         • avatar
          Konto usunięte
          -8
          aquadigger ma taki telefon ale mówi że to nic ciekawego
          • avatar
           aquadigger
           0
           ciekawe ile będzie kosztowała z takim aparatem
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Co prawda te około 40mpix popsuje efekt władowania do tego telefonu matryce o fizycznej wielkości 1/1.2 !

            Tak gdzie indziej wyczytałem, że ten telefon Nokii (może podobny model) ma mieć matrycę większą niż nawet powiedzmy taki Canon S95 czy S100 is, który ma 1/1.7 i jest zarazem malutkim prawie jak telefon, a zarazem bardzo dobrym kompaktem, który mieści się bez problemu do kieszeni posiadając przy okazji większą ficzynie matrycę niż większość zwykłych kompaktów dla których standardem jest matryca 1/2.3 !

            Tak więc gdyby dali max 12mpix do tej Nokii, łącząc to z matrycą 1/1.2 to ta Nokia mogłaby niedługo zagrozić takim małym dobrym kompaktom. A tak niestety co z tego, że jak na telefon matryca ma być bardzo duża skoro władują tam tyle pixeli ile mają co niektóre lustrzanki z co najmniej kilkukrotnie większymi fizycznie matrycami ...
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Aha miałem na myśli to, że ten telefon mógłby zagrozić małym dobrym kompaktom w przypadku, gdy ktoś nie potrzebje innych nie wiadomo jakich cudów, choć w telefonach to i mały zoom optyczny juz się zdarzał praktycznie niewiele pogrubiając przy tym obudowę "słuchawki".

             A jak wspomniałem o tych pixelach w lustrzankach to miałem na myśli to, że maja co najmniej parokrotnie większe fizycznie matryce już nawet od takiego 1/1.2. Cóż zawsze czymś musza spieprzyć jakąś innowację jak na telefon aby nie była zbyt dobra i zbyt długowieczna dla konsumenta :)