Telefony

Nokia: nowy smartfon N950 z MeeGo

przeczytasz w 1 min.

Ostatnio donosiliśmy, że Nokia zdecydowała się porzucić Symbiana na rzecz mobilnego systemu Microsoft. Nie wiadomo jednak, jaki jest jej stosunek do MeeGo. Z jednej strony, Nokia bardzo blisko związała się z firmą z Redmond, jednak z drugiej strony sama miała spory wkład w tworzenie i rozwój MeeGo. Fińska firma zdecydowała jednak, że wkład ten był zbyt duży, by po prostu z niego zrezygnować i postanowiła stworzyć telefon korzystający z jednego z najlepszych mobilnych systemów linuksowych. Poniższa grafika ma być jednym z zatwierdzonych wzorów technicznych nowego smartfona.

Smartfonem tym ma być Nokia N950 (RM-680) i ma ona pojawić się na półkach sklepowych jeszcze w tym roku. Urządzenie ma obsługiwać wszystkie pasma GSM i dzięki temu działać na całym świecie. Telefon może zostać oficjalnie zapowiedziany już w przyszłym tygodniu, podczas konferencji MeeGo, która będzie miała miejsce w dniach 23-25 maja w San Francisco. Możliwe, że będzie to telefon eksperymentalny, który sprawdzi stosunek klientów do MeeGo.

Więcej o Smartfonach:

Źródło: Slash Gear

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Trzy sprawy:
  1. Jakże się cieszę, że Nokia zamierza pójść w stronę MeeGo i kontynuować linię N9xx. Jest to bardzo dobra wiadomość - polubiłem Maemo i N900, stąd cieszy mnie rozwój w podobnym kierunku.

  2. Bez urazy, ale news jest słaby merytorycznie. Po prostu jeden (krótki) bełkot. Mam wrażenie, iż autor dowiedział się o planowanym wydaniu N950; natomiast żeby zapchać miejsce dopisał co mu się podobało.

  3. Może wykażę się po raz wtóry czepialstwem i ignorancją, ale "po co" ta grafika? Znów odnoszę wrażenie, że wypełnia dziurę, zupełnie jak większość tekstu...

  To są moje uwagi, macie prawo się z nimi nie zgadzać :)
  Pozdrawiam