Telefony

Nokia Tube - konkurent iPhone’a już w drodze

przeczytasz w 2 min.

Koncern Nokia przedstawi swój pierwszy telefon z dotykowym ekranem, który w założeniu ma stanowić konkurencję dla popularnego Apple iPhone’a – donosi agencja Reuters.

Firmy takie jak LG czy Samsung, jak i wielu innych mniejszych producentów, ma w swojej ofercie telefony komórkowe wyposażone w dotykowe ekrany. Również pierwszy telefon wykorzystujący system operacyjny Google Android, G1 dostępny u operatora T-Mobile, ma tego typu wyświetlacz.


Nokia szykuje telefon z dotykowym ekranem (Fot. Reuters.com)

Tymczasem Nokia, światowy lider jeśli chodzi o komórki, dotychczas ciągle używał tradycyjnych ekranów w swoich telefonach. Ale to już niedługo ma się zmienić, ponieważ wiele źródeł informuje, że już 2 października fińska korporacja zaprezentuje telefon o roboczej nazwie „Tube”. Będzie to najprawdopodobniej telefon z dotykowym ekranem, choć rzecznik prasowy Nokii odmówił udzielenia jakiegokolwiek komentarza.

– Ten telefony jest ekstremalnie ważny. Czekaliśmy półtora roku aż lider rynku zaprezentuje swoją odpowiedź na Apple iPhone'a. Na firmie Nokia ciąży teraz duża presja – powiedziała Carolina Milanesi, która pracuje na stanowisku analityka w firmie Gartner. Milanesi poinformowała ponadto, że Nokia słynie z tego, że bardzo spóźnia się z wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań, ale mimo to i tak osiąga ogromne sukcesy. – Spóźnili się z technologią 3G, ale przynajmniej opracowali wszystko skrupulatnie. Dostarczyli sprzęt na rynek i odnieśli sukces, stając się liderem rynkowym. To samo mogą zrobić z telefonem wyposażonym w dotykowy ekran – dodała analityk.

Nokia ma ogromną pozycję na rynku tanich telefonów. Firma wyjawiła, że do końca roku wprowadzi telefon z dotykowym ekranem, który będzie tańszy od produktów konkurencji. Dzięki temu, jak słusznie zauważa Hannu Rauhala z firmy analitycznej Pohjola Bank, Nokia może liczyć na duże zainteresowanie telefonem Tube głównie na uboższych rynkach, gdzie klienci nie mogą sobie jak dotąd pozwolić na zakup tego rodzaju komórki.

Oczywiście Nokia ma już doświadczenie, jeśli chodzi o ekrany dotykowe. W ofercie firmy znajdziemy Internet Tablety, które wykorzystują takie wyświetlacze. I choć są to urządzenia podobne do smartphone'ów, służą głównie do surfowania w internecie i brakuje im funkcji telefonowania.

Czekamy z zapartym tchem na Tube’a.

Źródło: Reuters.com

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gothar
  0
  Cytuję:
  "służą głównie do surfowania w internecie i brakuje im funkcji telefonowania."

  Telefonowania? A może Telerozmawiania? Mi się wydaję, że chyba dzwonienia.

  W końcu coś nowego i konkurencyjnego i być może nie aż za tak drogiego. Choć jak pewnie wszyscy wiemy na początku będą doić kasę, bo nowość, póki się rynek nie nasyci.
  • avatar
   Grzegorz Kubera
   0
   Gothar...
   Masz absolutną rację co do tego dzwonienia. Faktycznie ci się wydaje.

   telefonować «nawiązywać z kimś łączność telefoniczną»
   - Słownik Języka Polskiego
   Link: http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=telefonowanie

   G.