• benchmark.pl
 • Gry
 • EA potwierdza rozpoczęcie prac nad kolejną odsłoną serii The Sims
Gry

EA potwierdza rozpoczęcie prac nad kolejną odsłoną serii The Sims

przeczytasz w 2 min.

Wczoraj wieczorem odbyło się wydarzenie Behind The Sims Summit. Oprócz dobrze już znanej informacji o tym, iż The Sims 4 przechodzi na model free-to-play, twórcy zaprezentowali krótki urywek z gry, nad którą aktualnie pracują.

Behind The Sims Summit - co dalej z The Sims 4?

Od wczoraj gra The Sims 4 jest już dostępna za darmo na PC oraz konsole PS5, PS4, Xbox One i Xbox Series X/S. Chodzi oczywiście o samą podstawę - wszystkie dodatki będą nadal płatne. Jest to bez wątpienia świetna wiadomość dla fanów gry, acz nie jedyna, którą ogłosili wczoraj twórcy serii The Sims.

Podczas wydarzenia Behind The Sims Summit opowiedziano między innymi o przyszłości The Sims 4. Co miesiąc w grze ma pojawiać się nowa zawartość, będzie też więcej darmowych aktualizacji, paczek i zestawów. Powstaną też nowe światy i kompilacje. Jedną z informacji, która wyraźnie ucieszyła społeczność grającą w The Sims 4, jest fakt, że od początku 2023 roku w grze będzie można sterować niemowlętami.

Kilka zmian zajdzie również w innych wersjach The Sims. W The Sims Mobile gracze otrzymają możliwość dobudowywania do swoich domów balkonów, natomiast w The Sims Freeplay pojawi się kilka graficznych ulepszeń i nowa lokacja z luksusowym jachtem.

Project Rene - kolejna odsłona serii The Sims

Project Rene to roboczy tytuł gry EA, która najwyraźniej będzie kolejną, piątą odsłoną serii The Sims. Skąd taka nazwa dla The Sims 5? Tłumaczą to sami twórcy:

Ta nazwa została wybrana, aby przypominać słowa takie jak renesans i odrodzenie, aby reprezentować odnowione zaangażowanie zespołu w świetlaną przyszłość The Sims. Project Rene zasadniczo zmieni sposób myślenia i zachowania Simów, sposób tworzenia i dostosowywania swoich światów przez graczy oraz wprowadzać innowacje na zupełnie nowe sposoby.

Na ten moment tytuł znajduje się na bardzo wczesnym etapie produkcji, jednak zapowiedziano go już teraz, by społeczność mogła aktywnie uczestniczyć w całym procesie tworzenia. Podczas wydarzenia ujawniono jedynie krótką prezentację rozgrywki, a konkretnie trybu budowania. Widać tutaj przerobiony system tworzenia stylów, znany z trzeciej odsłony serii. W grze zatem pojawi się paleta barw, dzięki której można dostosować kolorystykę przedmiotów wedle swojego gustu.

Dodatkowo będzie możliwe modyfikowanie obiektów - gracze zmienią wielkość mebli czy dostosują odpowiednio detale. W Project Rene będzie można ponadto grać samemu lub współpracować z innymi.

Gra ma powstawać przez kilka dobrych lat, jednak twórcy na bieżąco będą informować o tym, na jakim etapie znajduje się produkcja.

Czekaliście na kolejną odsłonę The Sims? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: youtube, ea.com

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kalkulatorek
  2
  Czyli to co jest od 1. Dwóch simów w drzwiach - możesz iść do kina. Potrwa zanim się dogadają.
  Kiedyś, przy 3 bodajże , był wywiad z ich guru od simsów. Wręcz powiedział iż nigdy błędów nie naprawią, bo musieliby wszystko od początku tworzyć. A to im się nie opłaca...
  • avatar
   PotrzebujePomocy
   -2
   Witam wszystkich. Nie będę ukrywał i nie będę się rozpisywał. Potrzebuje pomocy finansowej.
   Mam długi. Dokładnie 70 tysięcy złotych. Komornik siedzi mi na karku. Wyniósł mi z mieszkania Telewizor, komputer, odtwarzacz DVD i wieże Audio.
   Ukrylem tylko przed nim telefon z którego pisze. Za nie długo odetną mi prąd bonie stać mnie na opłacanie rachunku.
   Potrzebuje pomocy finansowej i pomyślałem ze może internauci mi pomogą bo przecież pomagać potrzebującym trzeba.
   Zainstalowałem sobie portfel Ethereum i licze ze znajda się internauci którzy bezinteresownie przeleją mi srodki w postaci Ethereum na adres mojego portfela. Dlatego podaje go miedzy innymi tutaj na portalu. Jest to adres na sieci Polygon wtedy opłaty są niższe za przelewy.
   Zachęcam do pomocy wyjścia mi z długów i umożliwicie rozpoczęcia nowego lepszego życia.
   Znalazłem nawet kobietę mojego zyci z która chce się ożenić i mieć dzieci ale przecież nie moge wciągać jej w kłopoty i żeby jeszcze ja komornik dopadł.
   Kryptowaluty są fajne bo możecie przelać mi srodki szybko i bezpiecznie a do tego anonimowo.
   Oto adres mojego portfela Ethereum na sieci Polygon.

   0x0Fb6aa81C108e9BfA95c1f2C91d3B1f3adA081F5

   Pomoz mi rozpocząć nowe życie juz dzisiaj.
   • avatar
    baertus11
    0
    Ciekawe dlaczego nie poprawili spowodowanego ostatnią aktualizacją błędu "fala złosliwości"? Simy potrafią w parę sekund pokłócić się bez względu na wczesniejsze bardzo dobre relacje. Forum EA pełne wpisów o bugu gry. No ale wprowadzi się nową wersję w ktorej jak zwykle wydmucha się cenowo graczy.... no bo jakże dodatki od Sims 4 pasowałyby do Sims 5? Dodatkowo pojawił się tez temat, że ostatnbi bug w grze ma na celu odciążenie serwerów dla nowych Użytkowników....
    • avatar
     vacotivus
     0
     Sims 4 jest już za free na Steam BTW.