Internet

Nowy wygląd Facebooka na PC

przeczytasz w 2 min.

Facebook cały czas włącza użytkownikom nowe funkcje i korekty wyglądu interfejsu. Z uwagi na panujące trendy częściej skupia się to na wersji mobilnej, ale w końcu pochylono się również nad tą dedykowaną preferującym PC.

Jak włączyć i wyłączyć nowy wygląd Facebooka?

Warto zaakcentować, że Facebook na PC zaczął przechodzić korekty jeszcze w zeszłym roku. Kolejni użytkownicy przekonują się o tym jednak stopniowo, do nas nowa wersja dociera tak naprawdę dopiero teraz. Przełączenie się na nią powinno być odczuwalne, bo tym razem zmian jest całkiem sporo.

Interfejs (łącznie ze zmianą wielkości ikon i tekstu) przemodelowano tak, aby wszystko było czytelniejsze, co najlepiej widać po lewej kolumnie ekranu głównego (bez zmian pozostało to, że łącznie nadal są tu trzy kolumny). Uwagę przyciąga znacznie zmieniony top z tylko kilkoma ikonami, skorygowano też marketplace, grupy i oczywiście wygląd profili użytkowników. Całość bardziej nawiązuje teraz do tego, do czego przyzwyczajeni są korzystający z aplikacji Facebook na smartfonach.

Przełączenie się na nową wersję nie jest problemem i zajmuje dosłownie sekundę. Jeśli opcja jest dla Was dostępna, wystarczy rozwinąć menu za pomocą znacznika w prawym górnym rogu i wybrać polecenie „Zacznij korzystać z nowego Facebooka”. Jeśli nowy widok nie przypadnie komuś do gustu to nie ma problemu z powrotem do poprzedniego. W takim wypadku należy skorzystać z polecenia „Przełącz na klasyczną wersję Facebooka”.

Jak włączyć i wyłączyć nowy wygląd Facebooka?

Jak włączyć i wyłączyć nowy wygląd Facebooka?

Jasny moty vs ciemny motyw na Facebooku

Dla niektórych osób jedną z najważniejszych informacji może być fakt, że wzorem wersji mobilnej również na PC pojawiła się obsługa ciemnego motywu. Aby go aktywować wystarczy przesunąć odpowiedni suwak, który możecie zobaczyć na powyższym screenie.

Nowy wygląd Facebooka na PC niedostępny?

Facebook od początku testów zapowiadał, że nowy wygląd na PC będzie udostępniany falami, a na szerszą skale będzie to zauważalne wiosną.

Najwyraźniej wszystko poszło wedle harmonogramu, bo właśnie teraz opcja przełączenia się na nową wersję trafia do szerszego grona użytkowników. Jeśli jeszcze jej nie macie, musicie uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Widać, że Facebook nie zapomina o użytkownikach portalu preferujących PC, to samo można powiedzieć zresztą w odniesieniu do Messengera, który ostatnio otrzymał wygodniejsze rozmowy wideo.

Źródło: własne

Warto zobaczyć również:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  9
  no łał - w końcu tryb ciemny. Z zewnetrznego pluginu trzeba było korzystać a teraz taka funkcjonalnosc ;)
  • avatar
   guru43
   2
   Niestety, po przełączeniu na nową wersję, korzystanie z niego jest bardzo utrudnione. Wszystko ładuje się 5x dłużej, a niektóre strony ładują się dopiero po ponownym odświeżeniu. Nie wspominając o np. braku ankiet na czatach grupowych, która w poprzedniej wersji jest obecna i działa dalej.
   • avatar
    kredonita
    1
    Jak wrócić do nowego motywu?
    Po przełączeniu z nowego na stary, Facebook usunął moje posty z firmowego konta. Ok. 14 zdjęć.
    Dodam, że statystyki są takie jak były, ale jakby biorą się z nikąd bo nie ma zdjęć, lajków i komentarzy.
    Chce wrócić do nowego interfejsa żeby sprawdzić czy wrócą moje wpisy..
    • avatar
     calvo
     -1
     grafomania..
     • avatar
      matikiller
      0
      Jak dla mnie ta nowa wersja wyglądu jest zbyt rozwalona. Wcześniej prawa strona była tylko dla czatu, a cała treść była na środku. A teraz treść jest od lewego skraju monitora, aż do prawego i jednocześnie miesza się z czatem. To rozwalenie interfejsu jest bardzo denerwującą opcją przy wyższych rozdzielczościach typu 1440p i o wiele bardziej do zaakceptowania przy mniejszych rozdzielczościach typu HD - korzystałem na obu i jest przepaść na korzyść starszego sprzętu z mniejszą rozdzielczością. O 4K wolę nawet nie myśleć.
      No i też zwalili z czatem. Kiedyś można było mieć kilka okienek, a teraz tylko jedno. Oczywiście do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale to jest stanowczo krok w tył. Na plus wbudowany tryb ciemny.
      • avatar
       gural23
       0
       Skalowanie to jakiś dramat, zakładki powiadomień, okien i zaproszeń się wieczają. Muli to się przy okazji i 1 konwersacja jednocześnie otworzona. Dramat, a szkoda bo na YT kocham czarny motyw.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Korzystam z nowej wersji już od dobrych dwóch miesięcy, ale ciągle jeszcze brakuje wielu rzeczy, np. zarządzanie stronami na Facebooku, nieraz muszę się przełączać do starej wersji, bo w nowej albo coś nie działa albo jest nieczytelne. Poza tym ok, już się przyzwyczaiłem.
        • avatar
         edytax
         0
         nie mam tych ustawień na facebooku dlaczego nie wiem
         • avatar
          Mika-1985
          0
          Ja w ogóle nie mam opcji żeby przełączyć się na klasyczną wersję. Jestem administratorem strony czy ktoś wie gdzie znaleźć opcję "Strony polubione przez tę stronę"
          • avatar
           WhiteOwl
           0
           Ja nie mam opcji „Zacznij korzystać z nowego Facebooka”. Może to być związane z tym, że jestem administratorem kilku fanpage'y? Hmm...