Karty graficzne

Nvidia przygotowuje GeForce'a GT 740 - modele od Gainward i Galaxy

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
28 komentarzy Dyskutuj z nami

Gigant z Santa Clara przygotowuje ofensywę na najniższą półkę wydajnościową.

Gainward i Galaxy GeForce GT 740 karta graficzna

Wkrótce czeka nas premiera nowych kart graficznych Nvidia GeForce, które uplasują się oczko niżej względem niedawno wydanych modeli GeForce GTX 750 i GTX 750 Ti.

Serwis Expreview opublikował zdjęcia akceleratora GeForce GT 740 w wersji od firmy GainwardGalaxy. Specyfikacja kart nie jest znana, ale prawdopodobnie zostały wyposażone w procesor graficzny Maxwell GM108 lub GM107 bądź starszy układ z poprzedniej generacji Kepler – np. GK107 lub GK208. Na pokładzie znalazł się też 1 GB pamięci GDDR5 o 128-bitowym interfejsie.

Wersja od Galaxy ma dwa wyjścia DVI, jedno HDMI i jedno DisplayPort, a do poprawnego działania wymagane jest podłączenie 6-pinowego zasilania. Gainward za to ma trzy wyjścia wideo (VGA, DVI i mini-HDMI) i nie wymaga podłączenia dodatkowego zasilania.

O odpowiednie temperatury obydwóch kart wykorzystano 2-slotowe chłodzenia, na które składa się aluminiowy radiator z wentylatorem.

Nieoficjalnie wiadomo, że GeForce GT 740 ma zadebiutować jeszcze w tym miesiącu. Co więcej, zagraniczne źródła mówią też o nadchodzącej premierze jeszcze słabszego modelu GeForce GT 730 - ta ma nastąpić już w czerwcu. Zapowiada się zatem ofensywa w najniższej kategorii wagowej.

Źródło: Expreview, VideoCardz

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rrrrrr
  Ale urocze wypierdki... ;)
 • avatar
  gibson123
  I po co to komu ? Znów będą reklamy w TV "Komputer z wydajną kartą graficzną 1/2GB" Już wole kupić wydajniejszą starszą serie ze stajni AMD/Nvidia.
  -2
 • avatar
  Pejo_
  nie szkoda kasy na produkcje czegoś co nie na daje sie do grania.
  -17
 • avatar
  FaraonM
  Ładnie prezentują się czerwone gniazda na slocie karty od gainwarda :)
 • avatar
  dwetta11
  Mam pytanko, czy ta grafa pasowała by do tej płyty głównej? http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=346