Karty graficzne

Nvidia przygotowuje GeForce'a GT 740 - modele od Gainward i Galaxy

przeczytasz w 1 min.

Gigant z Santa Clara przygotowuje ofensywę na najniższą półkę wydajnościową.

Gainward i Galaxy GeForce GT 740 karta graficzna

Wkrótce czeka nas premiera nowych kart graficznych Nvidia GeForce, które uplasują się oczko niżej względem niedawno wydanych modeli GeForce GTX 750 i GTX 750 Ti.

Serwis Expreview opublikował zdjęcia akceleratora GeForce GT 740 w wersji od firmy GainwardGalaxy. Specyfikacja kart nie jest znana, ale prawdopodobnie zostały wyposażone w procesor graficzny Maxwell GM108 lub GM107 bądź starszy układ z poprzedniej generacji Kepler – np. GK107 lub GK208. Na pokładzie znalazł się też 1 GB pamięci GDDR5 o 128-bitowym interfejsie.

Wersja od Galaxy ma dwa wyjścia DVI, jedno HDMI i jedno DisplayPort, a do poprawnego działania wymagane jest podłączenie 6-pinowego zasilania. Gainward za to ma trzy wyjścia wideo (VGA, DVI i mini-HDMI) i nie wymaga podłączenia dodatkowego zasilania.

O odpowiednie temperatury obydwóch kart wykorzystano 2-slotowe chłodzenia, na które składa się aluminiowy radiator z wentylatorem.

Nieoficjalnie wiadomo, że GeForce GT 740 ma zadebiutować jeszcze w tym miesiącu. Co więcej, zagraniczne źródła mówią też o nadchodzącej premierze jeszcze słabszego modelu GeForce GT 730 - ta ma nastąpić już w czerwcu. Zapowiada się zatem ofensywa w najniższej kategorii wagowej.

Źródło: Expreview, VideoCardz

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rrrrrr
  0
  Ale urocze wypierdki... ;)
  • avatar
   gibson123
   -2
   I po co to komu ? Znów będą reklamy w TV "Komputer z wydajną kartą graficzną 1/2GB" Już wole kupić wydajniejszą starszą serie ze stajni AMD/Nvidia.
   • avatar
    Pejo_
    -17
    nie szkoda kasy na produkcje czegoś co nie na daje sie do grania.
    • avatar
     FaraonM
     0
     Ładnie prezentują się czerwone gniazda na slocie karty od gainwarda :)
     • avatar
      dwetta11
      0
      Mam pytanko, czy ta grafa pasowała by do tej płyty głównej? http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=346