• benchmark.pl
 • Gry
 • Obcy: Izolacja okazał się sukcesem, ale SEGA ma się kiepsko
Gry

Obcy: Izolacja okazał się sukcesem, ale SEGA ma się kiepsko

przeczytasz w 1 min.

Z szacunków wynika, iż obecny rok podatkowy (zakończy się 31 marca) przyniesie stratę aż 109 milionów dolarów.

Obcy: Izolacja gra

Zapowiedzi związane z grą Obcy: Izolacja były bardzo optymistyczne i tytuł ten bez wątpienia spełnił nadzieje graczy. Z najnowszego raportu finansowego firmy SEGA wynika, iż dali oni temu wyraz podczas zakupów.

Już w poprzednim miesiącu pojawiły się informacje, iż sprzedaż gry wygląda bardzo dobrze. Teraz wiemy nieco więcej, ponieważ SEGA opublikowała najnowszy raport finansowy, a w nim nie zabrakło zmianki o Obcy: Izolacja właśnie. I tak dowiedzieliśmy się, iż do końca poprzedniego roku w sklepach znalazło się 1,76 miliona egzemplarzy gry.

Football Manager 2015 osiągnął z kolei wynik 640 tysięcy egzemplarzy, a najnowsze odsłony serii Sonic (Rise of Lyric na Wii U oraz Shattered Crystal na Nintendo 3DS) dobiły łącznie do 490 tysięcy, co jest wynikiem dla tej marki bardzo słabym, by nie powiedzieć tragicznym.

Dlatego też w ogólnym rozrachunku sytuacja firmy SEGA nie należy do najlepszych. Z szacunków wynika, iż obecny rok podatkowy (zakończy się 31 marca) przyniesie stratę aż 109 milionów dolarów. Nic dziwnego, że ostatnio pojawiły się informacje o dość znacznej restrukturyzacji i uszczupleniu grona pracowników o aż 300 osób.

Źródło: vg247, craveonline

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  scoobydoo19911
  0
  Sega ma tyle dobrych marek że to jest aż nie zrozumiałe, że tak się dzieje. wystarczyło by ogłoszenie że pracują nad 3 częścią shenmue albo nad upiększeniem pierwszej i drugiej części tak żeby nie odbiegały od współczesnych standardów i akcje by poszybowały. Jest wiele osób które by pograły w dobre arcadowe wyścigi do których sega ma przecież dryg. Nowy virtua fighter też by znalazł szerokie grono odbiorców.
  • avatar
   Konto usunięte
   -13
   Nie po to kupowałem kompa za ponad 20 tysi (2x Ausu Ares III crossfire) żeby oglądać taką słabą grafikę. Nowy Sonic dobija Sage
   • avatar
    scoobydoo19911
    0
    Nikt nie mówi że tworzenie gier kat AAA jest tanie. Trzeba zainwestować albo w samą grę albo w pomysł tej gry. inna rzecz że sega musi się rozwijać. jeżeli sonic przynosi straty trzeba go przyhamować i dać mu odpocząć. przy takim portfolio marek jakie ma sega takie roszady nie powinny być problem. Marka obcego znowu zaczęła przynosić zyski to trzeba pójść w tę stronę trochę bardziej. powoli trzeba również wprowadzać nowe marki.
    • avatar
     prime27pl
     0
     Trochę nudna .