Ciekawostki

Obniż temperaturę - dla wspólnego dobra

przeczytasz w 1 min.

„Obniż temperaturę” to hasło kampanii, którą wspólnie realizują National Geographic i Epson. Chcą zachęcić przedsiębiorstwa do zrównoważonego rozwoju, w którym kluczowe jest ekologiczne podejście.

National Geographic i Epson zachęcają: „Obniż temperaturę”

„Arktyka dosłownie topnieje na naszych oczach. Szacujemy, że nawet 10% przewidywanego globalnego ocieplenia w tym stuleciu może pochodzić z rozmarzającej wiecznej zmarzliny, a to ma wpływ na całą Ziemię” – powiedziała dr Katey Walter Anthony, badaczka National Geographic i zarazem twarz kampanii „Obniż temperaturę”. (Nie tylko) jej zdaniem wieczna zmarzlina stopnieje całkowicie do 2100 roku, jeśli politycy i przedsiębiorstwa nie podejmą odpowiednich kroków. 

Jakie to kroki? Epson i National Geographic mają pięć rad dla właścicieli i zarządców firm:

 1. Wybieraj drukarki i inne urządzenia biurowe, generujące jak najmniejsze ilości ciepła.
 2. Pozyskuj produkty z obiegu zamkniętego i powtórnie wprowadzaj do niego zużyte. 
 3. Korzystaj z energii z czystych źródeł odnawialnych i oszczędzaj wodę, gdzie się da. 
 4. Weryfikuj firmy, z którymi współpracujesz, dbając o zrównoważony rozwój w całym łańcuchu. 
 5. Wprowadzaj kompleksowe plany osiągnięcia neutralności węglowej i zachowaj transparentność w tej kwestii. 

„Nasze decyzje w pracy i w życiu naprawdę mają znaczenie. Jeśli przedsiębiorstwa i zwykli ludzie będą podejmować mądre decyzje dotyczące stosowanych technologii, wpłynie to pozytywnie również na nasze środowisko” – dodała dr Anthony. To, co każdy może zrobić, to oszczędzanie energii, wody i innych zasobów, a także przemyślany wybór urządzeń i odpowiednie składowanie odpadów. 

Yasunori Ogawa, prezes firmy Epson, dodał: „mamy nadzieję, że dzięki naszym technologiom wraz z naszymi klientami i partnerami biznesowymi uda nam się przyczynić do rozwiązania światowych problemów dotyczących środowiska”. Zaprosił też na oficjalną stronę firmy, gdzie znajdziesz mnóstwo dodatkowych informacji na temat tej akcji, jak również całego jej tła. 

Źródło: Epson, National Geographic

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  6
  Fun fact - otwierając lodówkę w kuchni, zwiększycie temperaturę w kuchni :)

  Not so fun fact - "Źródło: Epson" -> "Wybieraj drukarki i inne urządzenia biurowe, generujące jak najmniejsze ilości ciepła."

  ---

  Swoją drogą drukarka może nie generować dużo ciepła, ale pobierać dużo prądu (lub tusze podczas produkcji dużo energii zużywają) - i co wtedy, elektrownie ciepła nie produkują? To bardziej złożony temat, niż kupno drukarki robiącej mniej brrrt brrrt...
  • avatar
   Altru
   2
   "Jakie to kroki? Epson i National Geographic mają pięć rad dla właścicieli i zarządców firm:

   Wybieraj drukarki i inne urządzenia biurowe, generujące jak najmniejsze ilości ciepła."

   Ach te krypto reklamy i product placement.

   Ja bym dodał, wymuszaj na rządach nakładanie na znane firmy i nie tylko wielomilionowe kary za generowanie ton elektro śmieci przez celowe postarzanie produktu, nieudostępnianie części zamiennych i schematów, produkowanie w krajach trzeciego świata gdzie nie ich firmy niemusza dbać o środowisko. I mógłbym tak wymieniać w nieskończoność np. ile to tych firm uważających się za ekologiczne, pouczające zwykłych obywateli ma wiele zakładów produkcyjnych w np. Chinach. Apple, które już od dłuższego czasu wymusza na użytkownikach wymianę telefonów, bo zawyża ceny komponentów, utrudnia naprawę poprzez blokady softwarowe albo hardwarowe, ruch right to repair i louis rossmann polecam się zapoznać. Hipokryzja korporacji nie zna granic.

   PS: Oczywiście nie oznacza to, że my sami nie musimy dbać o środowisko, ale to jest jak z podatkami najwięcej wymaga się od zwykłych ludzi a najmniej od korporacji które maja na to największy wpływ.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    A nie lepiej będzie otworzyć wszystkie lodówki na świecie? Tak jak to było w Diplodo, gdzie generał Santos miał wielką lodówkę na korbkę i próbował zamrozić świat.
    • avatar
     kalkulatorek
     0
     Pieprzenie.... Przepraszam za słowo, ale takie debilizmy mnie rozwalają. Nie to że nie wierzę w ocieplanie klimatu. Tylko ekolodzy to takie prostytutki XXI wieku. Jak koncerny produkują towary, na produkcję których idzie woda, prąd i generuje to masę CO2. A towar się rozleci po 3 latach - ekolodzy cisza - mordki w kubeł.

     Ale jak lodówkę otworzę o 2 sekundy za dużo, to globalny protest.
     A poszli wy won.

     Przepraszam raz jeszcze za słownictwo...
     • avatar
      sn00p
      -1
      Walka z globalnym ociepleniem to bzdura. Klimat na ziemi się zmienia i kolejne setki czy nawet tysiące lat na naszej planecie będą coraz cieplejsze.
      • avatar
       quadi
       -1
       eko-bullshit
       • avatar
        DariosBiedak
        -2
        Boja się tego co znajdom pod lodem! Od lat wiadomo ze tam leZy gigantyczne UFO którego nie da się schować!
        • avatar
         kkastr
         -3
         Ekologia na naszych oczach staje się obłędem. Ale tak się dzieje ze wszystkim co jest traktowane jako dobro absolutne. W dążeniu do bezdyskusyjnego dobra nie ma przecież żadnych granic. Więc nigdy nie skończy się to co teraz się dzieje - ciągłe wymaganie większych poświęceń. Jeśli nie określimy granic, powyżej których ekologia nie jest już dobra, może nas czekać kolejne ludobójstwo.
         • avatar
          marianb
          0
          Ale ja chcę podwyższać temperaturę. U nas zimą powinno być jakieś +10 stopni.
          • avatar
           Ahura
           0
           Słaby marketing.
           • avatar
            piomiq
            0
            Zachęcanie do kupna drukarki wydzielającej mniej ciepła jest dobre, jeszcze lepsze byłoby nie kupowanie w ogóle takiej drukarki i elektroniczny obieg dokumentów. Wtedy generowanie ciepła z drukarki zmniejszymy do zera.
            Zastanawiam się czy producent tych drukarek też jest eko i stosuje na przykład materiały z recyklingu, czy pakuje swoje towary w bidegradowalne opakowania?