Ciekawostki

Odpowiedź Allegro na Paczkomaty ma kolor zielony

przeczytasz w 2 min.

Allegro rusza ze swoją siecią automatów paczkowych. Na razie tworzą ją tylko cztery urządzenia, ale do końca roku ma być ich już półtora tysiąca. Co ciekawe – te szafy są wyjątkowo zielone.

Allegro ma swoje automaty paczkowe – pierwsze cztery już stoją, a będzie ich dużo więcej

Paczkomaty InPostu pokazały, że rozwożenie przesyłek może być efektywniejsze, a ich odbieranie – wygodniejsze. Nie dziwią więc plany kolejnych firm, zakładające wprowadzanie własnych rozwiązań tego typu. Wśród nich jest Allegro, które do końca tego roku planuje postawić w Polsce 1500 automatów paczkowych sygnowanych swoim logo. Pierwsze cztery już działają – jeden w Poznaniu (na Nowym Rynku) i trzy w Warszawie (przy Romera, Rejewskiego i na Kabackim Dukcie). 

Allegro automaty przód

Allegro automaty tył

1500 automatów to liczba, która może robić wrażenie, ale warto mieć świadomość, że InPost postawił już w Polsce 12 000 Paczkomatów. Dogonienie go będzie więc dla Allegro niemałym wyzwaniem – inna sprawa, czy firma w ogóle będzie do tego dążyć. W oficjalnej notce odnajdujemy tylko zapewnianie, że „docelowo planujemy ich znacznie więcej”. Trzeba też jednak pamiętać, że przesyłki z Allegro można również odbierać w 31 tysiącach punktów

Zielone automaty paczkowe Allegro – ekologiczne i nieinwazyjne

Allegro podchodzi do tematu nieco inaczej niż InPost. Automaty paczkowe polskiego giganta e-commerce mają być jak najbardziej „zielone”, dostępne (także dla osób z niepełnosprawnościami) i nieinwazyjne, to znaczy komponujące się z otoczeniem. Stąd między innymi: zasilanie energią z odnawialnych źródeł, brak reklam, automatyczne wygaszanie oświetlenia, obsadzanie roślinami czy wyciszanie zamków. 

Allegro automaty info

„Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim organizacjom i osobom, które poświęciły swój czas, aby pomóc nas stworzyć rozwiązania, które szanują otoczenie i lokalnych mieszkańców – powiedziała Marta Mikliszańska z Allegro. – Nasze automaty paczkowe będą zasilane z energią pochodzącą z odnawialnych źródeł i wyposażone w czujniki jakości powietrza, z których pomiarami będziemy się publicznie dzielić. Kluczowe są dla nas także kwestie hałasu i estetyki. [...] Całkowicie zrezygnujemy z umieszczania reklam na automatach paczkowych”. 

Źródło: Allegro, informacja własna

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NaQeR
  8
  UUUfffff ... . To się InPosty wkurzą.
  Megakorporacje eliminują pośredników, niby normalna kolej rzeczy, ale fajnie byłoby nie być uzależnionym od paru "mocarstw".
  • avatar
   8
   Nie chcą używać określenia "PACZKOMAT", bo jest ono już zarezerwowane, ale własnego ciekawszego odpowiednika nie wymyślili. Nikt nie powie: "wyślij mi do automatu paczkowego". :)
   • avatar
    Konto usunięte
    8
    Brak reklam na urządzeniu? WTF XD chce to zobaczyć zwłaszcza w okresie świąt...
    • avatar
     Much_
     5
     Raczej będzie ciężko, większość wsi ma teraz paczkomat :)
     • avatar
      Marucins
      1
      Aktualne zmiany w Allegro spowodowały to, że sprzedawcy zrezygnowali ze smarta - masa osób wycofała się z tego "udogodnienia".
      Brawo Allegro.
      • avatar
       xxx.514
       1
       Był sobie Netflix. Odniósł sukces, to każda korporacja zaczęła mieć swój kanał streamingowy na wyłączność. A teraz był sobie InPost....
       • avatar
        Dekard
        0
        żeby to miało sens, muszą ich postawić co najmniej 1000. Dla porównania inpost ma swoich 7000.
        • avatar
         Silver
         -1
         Najgorsze jest to, że w całym procesie zarabia.... wyłącznie alledrogo a jeszcze gorsze, że ludzie będą od nich brać zamiast od tego małego sprzedawcy.

         Przy dotychczasowym modelu sprzedaży biorą hajs za prowizje - ok w końcu pośrednik, zarabia taki inpost na logistyce. Ale przede wszystkim zarabiają Ci sprzedający tam swoje towary - małe, duże sklepy ale i zwykli użytkownicy.
         Ja życzę im jak najgorzej. Niejednokrotnie sprzedawcy żalili się, że wystawiając poprzez ich platformę nowy produkt na rynek oni po jakimś czasie zablokowali sprzedaż, ale oczywiście niebawem sami to samo zaczęli pod swoim szyldem sprzedawać. Nie wspomnę o przerzucaniu kosztów na sprzedawcę - przykład prowizja od wysyłki. A jak Ty upominasz się o swoje to trzeba dobrego prawnika najpierw poszukać.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Najprawdziwszy paczkomat :) http://polish.electrical-power-transformer.com/photo/pl29986642-three_phase_ac_50hz_power_distribution_switchgear_with_1_year_warranty.jpg